Renault vysvětluje potíže McLarenu a Red Bullu

Nejvýraznějším příběhem pátého dne oficiálních testů před startem sezony 2018 byly problémy McLarenu a částečně také Red Bullu. McLaren po třech letech rozvázal spolupráci s dodavatelem motorů Honda a letos jej budou pohánět motory Renaultu. Ale jako kdyby to problémy trápící se stáje zatím nevyřešilo. Jen dnes selhal monopost Belgičana Stoffela Vandoorna třikrát.

Štítky: McLaren Red Bull Renault Zveřejněno 6. 03 2018 — Tomáš Richtr

Dopoledne se auto McLarenu zastavilo dvakrát a na vině byly problémy s akumulátory. Problémy měl také další tým, jehož vozy pohání motory Renaultu, Red Bull. Renault v tom ale podle svého technického ředitele Boba Bella problém nevidí.

„Náš tovární tým Renaultu žádné problémy neměl. Před prvním závodem v Melbourne se ale snažíme vyzkoušet všechny akumulátory, které máme na skladě a které budou závodit. To abychom se ujistili, že jsou v pořádku. To je důvod, proč je tu [v Barceloně] testujeme. Přesouváme je mezi našimi zákaznickými týmy, abychom zajistili, že před Melbourne budou všechny otestovány. Není tak neobvyklé, když se objeví komplikace.“

Bob Bell prozradil, že jeho zákaznické týmy McLaren a Red Bull dostávají stejnou specifikaci akumulátorů jako tovární Renault. A že objevení těchto problémů při testech je vlastně pozitivní věc, protože automobilka může problematické akumulátory vyřadit.

„Problémy mohly potkat kohokoli z našich týmů,“ řekl Bob Bell. „Je to samozřejmě komplikace, ale našli jsme problematické jednotky a to je dobrá zpráva. Letos bude mít každý pilot jen dvě takové jednotky. To na ně klade obrovský nárok z pohledu životnosti. Je nutné se ujistit, že fungují bezchybně, a proto je tady testujeme.“

McLaren se odpoledne musel navíc vypořádat s poruchou hydraulického systému.

Diskuse k článku

Napsat komentář