Renault cílí na větší jména, než jsou Hülkenberg a Sainz

Poradce Renaultu Alain Prost prozradil, že tým chce příští rok podávat dobré výkony i proto, aby si vydobyl silnou pozici na přestupním trhu a pro rok 2019 tak dokázal získat do své sedačky velké jméno.

Štítky: Renault Zveřejněno 21. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Renault se příští rok bude moci pyšnit jednou z nejtalentovanějších jezdeckých sestav, když v jeho barvách budou jezdit Nico Hülkenberg a Carlos Sainz. V případě Španěla však jde (zatím) pouze o vypůjčení ze služeb Red Bullu na jeden rok.

I přes silnou jezdeckou dvojici to vypadá, že v Enstone budou v roce 2019 úplně jiní jezdci. Alespoň to má Renault v plánu, a to díky tomu, že na konci roku příštího hned několika pilotům z top týmů skončí smlouva.

„Jezdecký trh je důležitý a jsme v pozici, kdy konec roku 2018 bude otevřený diskuzi,“ prohlásil Alain Prost, který v Renaultu funguje na pozici jakéhosi poradce. „Na konci sezony 2018 bude spousta závodníků bez smluv. Chceme být lepší jako tým. Příští rok se zlepšíme oproti tomu, kde jsme teď, a chceme být klíčovým prvkem přestupního trhu.“

Není tajemstvím, že Renault výměnou za předčasné ukončení smlouvy s Toro Rosso o dodávce motorů chtěl Daniela Ricciarda. Nakonec se spokojil s Carlosem Sainzem. Australan by tak mohl být v potenciálním hledáčku francouzské stáje i do budoucna.

„Příští rok máme Carlose, ale ten jinak zůstává v Red Bullu. Pokud se mu ale bude dařit a bude chtít zůstat, najdeme řešení,“ tvrdí Alain Prost.

Diskuse k článku

Napsat komentář