Mercedes už letos své potíže nevyřeší

Lewis Hamilton prohlásil, že Mercedes už na letošním voze nedokáže napravit jednu z jeho největších slabin – o něco menší přítlak oproti konkurenci. Brit také předpověděl formu svého týmu na zbylých okruzích.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 20. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože Hamilton si nakonec ve Velké ceně Singapuru připsal vítězství, nelze pochybovat o tom, že se tak stalo spíše dílem náhody, respektive Britovi výrazně pomohlo odstoupení obou ferrari a Verstappena. Mercedes se ale nadále trápí na okruzích vyžadujících vysoký přítlak. A do konce sezony už to lepší nebude.

„Minulý víkend, myslím, ukázal silné a slabé stránky našeho auta a jeho vlastnosti,“ uvedl Hamilton. „Na suchu jsme nebyli nikde, takže když vezmeme v potaz, že je to pro nás spolu s Monakem nejhorší okruh, vítězství je skvělý výsledek. Musíme dál makat a pokusit se z vozu dostat úplně vše.

Rozumíme tomu, co s autem můžeme udělat. Naše slabiny se potenciálně zlepší v budoucnu. S tímhle vozem už se to nestane, spíš až s tím dalším. Musíme se jen ujistit, že to nezhoršíme, protože teď jsme celkem dobří kdekoliv,“ tvrdí lídr mistrovství světa.

Šampionát nyní míří do Malajsie, kde vloni Hamilton pro poruchu motoru odstoupil z prvního místa, což jej zřejmě stálo mistrovský titul. „Myslím, že v Malajsii to bude OK. Pak máme Japonsko, tam je potřeba vysoký přítlak, to bude těsné. Na takových okruzích je velmi silný Red Bull, rozhodně nám to tam nebude úplně vyhovovat.

Austin, tam bychom měli být v pohodě. V Brazílii bude podle mého konkurence silná. Ferrari určitě. Upřímně si myslím, že to bude v nadcházejících závodech velmi těsné. Je těžké to předpovídat. Například v Mexiku musíte kvůli vysoké nadmořské výšce použít nejvyšší přítlak, takže vozy s větším přítlakem se na nás možná dotáhnou. Ale to jsou dohady. Více zjistíme, až tam budeme,“ ví Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář