Red Bull o omluvu nestojí, raději aby Mercedes zaplatil účty

Šéf Red Bullu Christian Horner požaduje po Mezinárodní automobilové federaci, aby přezkoumala pravidla ohledně rozpočtových stropů. Oba vozy Red Bull totiž utrpěly rozsáhlá poškození, které jim způsobil Valtteri Bottas z Mercedesu.

Štítky: Christian Horner FIA GP Maďarska Mercedes Red Bull Zveřejněno 1. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Stalo se tak pouhý závod poté, co Lewis Hamilton kolidoval s Maxem Verstappenem takovým způsobem, že Nizozemcův red bull zůstal na odpis. Red Bull se tehdy dožadoval vedení šampionátu, aby Britovi udělilo vyšší trest než původní desetisekundovou penalizaci, ale neuspěl.

Jenže v Maďarsku to schytaly dokonce oba vozy rakousko-britské stáje. „Cena, kterou zaplatíme za poškození, je… u Sergia to vypadá na nový motor a u Maxe… no, mechanici učinili zázrak, aby auto vůbec jelo,“ přiznal Christian Horner.

„Zaplatí Mercedes účet za opravy? Tohle je závodění. Toto (Wolff, šéf Mercedesu, pozn. red.) neřídil auto, řídil ho jeho jezdec. Jsem si jistý, že mu nepřikázal nabourat do red bullů, přestože ho výsledek asi nijak nemrzí.

Pro nás je to ale brutální důsledek a s ohledem na zavedené rozpočtové stropy by se na to FIA měla podívat,“ má jasno Christian Horner, který současně vyzdvihl výkon Maxe Verstappena.

Vettel diskvalifikován z Grand Prix Maďarska. Na stupně vítězů se posunul Sainz

„Jel doslova s polovinou auta, chyběla mu celá pravá strana kolem deflektoru. Bylo to brutální. Ale myslím, že jsme udělali dobře, že jsme pokračovali. Max vybojoval bod, který může být na konci roku klíčový.“

Horner přesto lituje několika promarněných příležitostí v úvodní polovině sezony. „Šestkrát jsme vyhráli. Když jsme prohráli, bylo to kvůli defektu nebo nás vyřadil někdo jiný,“ řekl, aniž by okomentoval Hamiltonovy „čisté“ výhry v Bahrajnu, Portugalsku a Španělsku.

„Máme hodně pozitivních důvodů k tomu, aby byl celý tým motivován. Pár týdnů si dáme pauzu, načerpáme nové síly a vyrazíme do druhé poloviny sezony bojovat o šampionát. Je o co hrát.

Nic nevzdáváme, myslím, že druhá polovina sezony bude velkolepá. Rozdíl mezi prvním a druhým místem je vždy jen momentální rozdíl mezi Maxem a Lewisem,“ těší se šéf stáje Red Bull.

Řecký ostrov bude laboratoří pro budoucí dekarbonizaci Evropy