Red Bull výsledkově probere už jen déšť

Max Verstappen v kvalifikaci ztratil kvůli problémům pohonné jednotky. Ovšem na nejlepší by to s ohledem na výkon Daniela Ricciarda stejně nestačilo. Výsledkový zázrak může způsobit jen déšť.

Štítky: GP Číny Red Bull Zveřejněno 8. 04 2017 — Josef Nekvinda

Až devatenáctý nejrychlejší čas v kvalifikaci připadl pro Maxe Verstappena – startovat po penalizaci Palmera a Grosjeana však bude o dvě pozice výše. Nestalo se tak ovšem bezdůvodně. Nizozemec si už od počátku jízd stěžoval na problémy s pohonnou jednotkou svého vozu. V garáži Red Bullu se nicméně během probíhajícího prvního segmentu nalézt řešení nepodařilo. Pozdější důkladná prohlídka vozu pak ukázala na problém se zapalováním.

S ohledem na zítřejší výhled počasí to až taková tragédie být nemusí. Stačí vzpomenout na loňskou VC Brazílie, kde Verstappen na mokru zářil. Pro nedělní závod je velká pravděpodobnost srážek a v ty také mladý pilot Red Bullu doufá. „Kdyby trochu zapršelo, určitě by nám to pomohlo, ale i za mokra bude těžké se vyrovnat Mercedesu a Ferrari. Musíme se ale zaměřit na to, co máme a odvést tu nejlepší práci.

Půjdu už dnes domů, trochu si odpočinu, prospím se a pak se na trať vrátím připraven zaútočit. Doufejme, že na mokré trati. Bude-li sucho, ztratím příliš mnoho času kvůli startu z té mé pozice. Uvidíme, doufám alespoň že si užiju závod a předjedu pár aut,“ shrnul Verstappen možnosti pro zítřejší závod.

„Problém byl zřejmě se zapalováním, což limitovalo mé kvalifikační počínání. Neměl jsem žádný výkon. Nemohl jsem ani změnit mód pohonné jednotky. Snažil jsem udělat nějaké solidní kolo, ale nebyl výkon, a tak to dál nemělo smysl. Mechanici se na to večer podívají, ale jsem si jistý, že se to podaří pro závod odstranit,“ uvedl Nizozemec pro změnu k technickému problému na svém voze.

S výkonem druhého vozu v rukou Daniela Ricciarda, může být Red Bull nanejvýš spokojený. Při pohledu na ztrátu 1,3 sekundy na vítězného Lewise Hamiltona to zkrátka na víc skutečně není. Páté místo na startu je proto maximem, čeho mohl australský pilot dosáhnout.

„Podívejte na tu ztrátu na lídra, je stále větší, než jsem očekával. A abych byl upřímný, auto nebylo tak špatné. Takže je to čistě o věcech kolem výkonu, který potřebujeme zvýšit. Cítím to tak, že na lepší než páté místo to dnes nebylo. Osobně jsem nemohl udělat více.

„Když bude zítra pršet, rozhodně mě neuvidíte zklamaného. Mokré podmínky vždy vytvářejí extra příležitosti. Bude to na mně, abych z toho pak vytěžil maximum, nastane-li tato situace. Přítlak v těchto podmínkách hraje velkou roli a pro ty my doufáme máme dobré auto. Takže uvidíme,“ vysvětloval Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář