Red Bull se svými piloty vyjednává o nových smlouvách. Do roku 2020

Daniel Ricciardo se v příštím roce ocitne na volném trhu s jezdci. Max Verstappen by naopak z pohledu Ferrari nebo Mercedesu stál za vykoupení ze současné smlouvy. Red Bull ovšem nechce dopustit žádné změny v jezdeckém složení, a proto chystá nová „lákadla“ pro své piloty na další dvě léta.

Štítky: Daniel Ricciardo Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 10. 10 2017 — Josef Nekvinda

Probíhající spekulace mají v současné době velmi nosné téma. Trh s jezdci v roce 2018. Hodně se mluví o přesunu Maxe Verstappena, coby vycházející hvězdy, do jednoho z ikonických týmů Ferrari nebo Mercedesu. Již dříve se také hodně skloňovalo jméno druhého jezdce Red Bullu Daniela Riccarda. Putovat by mohl podobným směrem jako zmiňovaný Verstappen. Usměvavému Australanovi navíc koncem příští sezony vyprší současný pětiletý kontrakt, a tak jsou tyto zvěsti dobře živeny.

Klidně by se tak mohlo stát, že se napřesrok Red Bull ocitne bez obou svých pilotů. Nejčernějšímu scénáři chce nicméně stáj pod vedením Christiana Hornera zamezit. Oběma závodníkům chce nabídnout smlouvy minimálně do roku 2020. „Na konci roku 2018 bude technicky vzato mimo smlouvu, protože mu vyprší pětiletý kontrakt,“ přibližuje Horner detaily kolem Ricciarda.„Co je ale naprosto jasné, tak naším záměrem je ponechat si oba naše piloty řekněme do roku 2020.“

Ačkoli ve vzduchu neustále visí spojení Verstappen Ferrari, pak právě fakt, že Ricciardovi končí smlouva, jej staví do pozice jedničky pro přestupové období. Tedy za předpokladu, že Hamilton společně s Alonsem podepíší u svého současného zaměstnavatele. Red Bull by v tomto krizovém případě sáhl do Renaultu, kam zapůjčil svého odchovance Carlose Sainze. Ostatně sám Horner prozradil, že Red Bull právě v důsledku nejistoty kolem jezdeckého složení pro sezonu 2019 Sainze pouze zapůjčil.

„Carlose jsem chtěl udržet pod smlouvou právě pro možnost, že by s námi jeden ze současných pilotů nepokračoval. Absolutní prioritou ale je, že chceme Ricciarda a Verstappena v závodním autě Red Bull Racing i v budoucnu. Oba si užívají být součástí týmu. Poprvé v kariéře u Red Bullu má Daniel na dohled konec smlouvy, a to je podle mého ten rozdíl.“

Palmer vysvětlil svůj odchod: Sainz musel do auta ještě letos

Diskuse k článku

Napsat komentář