Red Bull odhalí jezdeckou sestavu pro příští rok po Austinu

Helmut Marko, poradce týmu Red Bull, prohlásil, že Red Bull a Toro Rosso oznámí jezdeckou sestavu pro následující ročník po závodě v americkém Austinu. Tedy dva závody před koncem sezony.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 10. 09 2019 — Lukáš Podstata

Rakouská stáj během letní přestávky vyměnila Alexandera Albona za Pierra Gaslyho. Thajec se tak od závodu v Belgii stal týmovým kolegou Maxe Verstappena.

Daniil Kvyat ale po závodě ve Spa řekl, že debut Albona v Red Bullu nebyl tak ohromující, jak někteří lidé tvrdí. S tímto názorem nesouhlasí poradce týmu Helmut Marko. „Alex dělá vše, co jsme od něj prozatím očekávali,“ řekl Rakušan pro deník Speed Week.

Dále byl Marko dotázán, jestli je možné, že se Gasly po aktuální sezoně vrátí zpět do hlavního týmu. Poradce týmu Red Bull ale nechtěl být příliš konkrétní. „Pierre musí ukázat konstantní výkonost a důslednost. Po závodě v Austinu oznámíme, jaké bude složení týmu Red Bull a Toro Rosso v následující sezoně.“

Helmut Marko ale vyloučil možnost angažování Nika Hülkenberga. Dále v týmu Red Bull a Toro Rosso určitě neuvidíme juniory Lucase Auera a Patricia O’Warda, s kterými Marko v budoucnu nepočítá. „Lucasova formulová kariéra se pomalu blíží ke konci,“ řekl o synovci Gerharda Bergera rodák ze Štýrského Hradce. „Patricio závodil letošní sezonu v Super formuli, ale nedopadlo to, jak jsme očekávali,“ hodnotí dalšího mladíka Marko.

Diskuse k článku

Napsat komentář