Red Bull o nehodě z Monzy: Hamilton a Mercedes to zveličují

Poradce Red Bull a formálně jeden z jeho nejvyšších představitelů, doktor Helmut Marko, se zase opřel do Mercedesu. Německá stáj už dříve vydala prohlášení, ve kterém se po kolizi Hamiltona s Verstappenem obávala o zdravotní stav svého jezdce. Tomu se ale Marko jenom směje.

Štítky: Helmut Marko Lewis Hamilton Mercedes Red Bull Zveřejněno 22. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Prohlášení označil za báchorky a dramatizaci. Není sám, na stranu Red Bullu se v tomto případě přiklonil třeba i expert a bývalý pilot Ralf Schumacher. „Celý incident rozhodně nebyl životu nebezpečný,“ říká Marko o momentě, kdy se Verstappenovo kolo dotklo Hamiltonovy přilby.

„Kdyby měl opravdu vážné bolesti krku nebo nějaké problémy, nebyl by druhý den v New Yorku ve velmi vtipném oblečení, ve kterém se tam objevil,“ naráží 78letý Rakušan na Hamiltonovu účast na galavečeru Met Gala.

„Pokud po takovém incidentu letíte sedm hodin se zraněným krkem, nemohlo to být až tak vážné,“ má jasno Marko. Ten rovněž přiznal, že tým se snaží udělat vše pro to, aby k dalším kolizím mezi Verstappenem a Hamiltonem nedošlo, má ale jen omezené možnosti.

„Z naší strany se snažíme na Maxe působit tak, aby mezi nimi panoval vzájemný respekt a aby se pokud možno vyhnul kolizím. Ale jsou to závodní jezdci. Když sklopí hledí helmy, všechno je zapomenuto,“ krčí rameny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Hamilton se z Itálie okamžitě vydal na pondělní galavečer do New Yorku.