Red Bull měl Hülkenberga jako záložní variantu

S tímto tvrzením přišel Helmut Marko, poradce týmu Red Bull. Ten řekl, že pokud by Alexander Albon neprokázal dostatečnou kvalitu, mohl pro sezonu 2020 závodit po boku Maxe Verstappena Nico Hülkenberg.

Štítky: Helmut Marko Nico Hülkenberg Red Bull Zveřejněno 14. 01 2020 — Lukáš Podstata

Nico Hülkenberg během své kariéry ve formuli 1 jezdil v týmech Williams, Sauber, Force India a Renault, kde působil od sezony 2017 až do konce té letošní. Renault se totiž rozhodl nakonec místo Němce angažovat mladého Estebana Ocona a „Hulk“ byl nucen hledat si angažmá jinde. Dlouhou dobu se spekulovalo o možnosti přesunu do Red Bullu, kde vedle výborného Maxe Verstappena nebyl příliš konkurenceschopný Pierre Gasly.

O tom, že Hülkenberg měl velkou šanci pro Red Bull závodit, svědčí i slova poradce týmu Red Bull Helmuta Marka. „Ano, ta možnost tady byla. Tehdy jsme však nevěděli, jak dopadne situace s Alexem, tak jsme si nechali otevřená zadní vrátka. Jakmile nás však Albon přesvědčil, bylo jasné, že pro Hülkenberga nezbude v našem týmu místo.

Víte, nechceme porušovat sliby našim mladým jezdcům, kde jim tvrdíme, že pokud budou dobří, dostanou se jednou do formule 1. Tyto sliby a postupy dávají našim juniorům jistotu, a proto u nás zůstávají. Nechci tvrdit, že nikdo zvenku u nás nemá šanci, ale musí to byl daleko lepší jezdec,“ řekl Marko s tím, že zájem o přestup byla hlavně Němcova iniciativa.

Diskuse k článku

Napsat komentář