Red Bull chce ve Španělsku shodit dalších 7 kg, to má obrovský vliv na pneumatiky

Zatímco Ferrari se chystá v Barceloně nasadit nejvýraznější technickou úpravu od začátku sezony, Red Bull rozhodně nezahálí a pro GP Španělska chystá mimo jiné výrazné zhubnutí.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 18. 05 2022 — GPF1.cz

Red Bull se chystá na Velkou cenu Španělska přivézt aktualizovaný balík technických změn a Christian Horner také nastínil plány na vývoj „později v létě“.

Christian Horner vysvětlil, že prioritou vozu RB18 zůstává snížení hmotnosti, protože Red Bull se snaží o konzistentní „postupné zlepšování“, aby udržel krok s Ferrari.

Red Bull a Ferrari jsou v letošní sezóně F1 zatím třídou, přičemž vítězství si rozdělili Max Verstappen (tři) a Charles Leclerc (dvě).

Po představení vývojového balíku v Imole Red Bull díky dvěma vítězstvím v řadě za sebou vybudoval umožnil Verstappenovi snížit Leclercův náskok v šampionátu na 19 bodů.

Red Bull se snaží ušetřit hmotnost a zlepšit degradaci pneumatik

Vůz RB18 pro víkendovou Velkou cenu Španělska bude odlehčen o dalších sedm kilogramů, a to spolu s aerodynamickými změnami. A navzdory přísnému rozpočtovému limitu Horner naznačil, že během nabitého letního období závodů dojde k dalšímu vývoji.

„V Imole jste viděli, jak rychle se věci mohou pohnout, a myslím, že nás čeká několik zajímavých závodů,“ řekl Horner „Auto funguje dobře. Doufáme, že později v létě přijde nějaký vývoj, který nám také pomůže, protože potřebujeme trochu ušetřit na hmotnosti.“

Horner dodal, že ačkoli Red Bull je na „dobré cestě“, chce v nadcházejících závodech vidět vývojový pokrok „všude“.

„Musíme se zlepšit v pomalých zatáčkách. Potřebujeme shodit pár kilo z auta; degradace pneumatik je pak důsledkem hmotnosti,“ řekl. „Jsou to všechny ty malé postupné zisky, za kterými se stále honíte.“