Räikkönen: S penězi do F1 přišla politika. Chybět mi nebude

Finský závodník Kimi Räikkönen se rozpovídal o svém konci v královně motorsportu. Ten dvakrát neprožíval, protože formule 1 je podle něj natolik falešná, že odchod z ní je pro něj vlastně spíše úlevou.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 25. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

„Je tu spousta věcí, které alespoň z mého úhlu nedávají smysl,“ řekl Räikkönen. „Dějí se tu věci, které by se dít neměly, ale nikdo o tom nemluví. Ve formuli 1 je toho spoust falešného.

Proto je dobré být pryč. Z psychického hlediska opravdu pomůže odpočinout si od všech těch kravin,“ uvedl Fin, aniž by však byl více specifický. „Těch blbostí je více, než lidi zvenku vidí. Velkým faktorem, který ovlivnil závody, byly peníze, jako v každém sportu.

Dakarský speciál Audi má za sebou první ročník náročné soutěže

Trvá to už několik let, ale až teď si to lidé více uvědomují. S penězi se objevila politika. Lidé chtějí mít moc. Myslím, že by se v F1 našla spousta lidí, kteří by se uplatnili i ve skutečné politice. Já osobně se do toho ale nezapojuji.

Vím o spouště věcí, které se dějí, ale neřeším je. Pokud se do nich zapojujete každý den, nemyslím si, že je to pro vás zrovna zdravé,“ objasnil Kimi Räikkönen, co jej tak dlouho udrželo v královně motorsportu, kde debutoval v roce 2001 (v letech 2010 a 2011 však měl přestávku).

Kimi Räikkönen se loučí