Proti Ferrari a Mercedesu roste aliance kolem Aston Martinu

V dalším ze zahřívacích kol před ostrou bitvou plnou vyjednávání a vyhrožování vyzval Aston Martin vedení formule 1, aby značku požil jako jednu ze svých zbraní.

1 Štítky: 2021 Aston Martin Zveřejněno 26. 04 2018 — GPF1.cz

Aston Martin sponzoruje Red Bull, který hlasitě podporuje nové vedení F1 v jeho snaze omezit sílu týmů, zejména Ferrari a Mercedesu. Ty zase bojuji o zachování současného stavu, který vyhovuje právě jim. Bez ohledu na to, že po letech se řada jiných týmů ocitla na pokraji existenčních problémů, bez naděje na rozumný výsledek v závodě. Ferrari dokonce vyhrožuje odchodem z F1.

Aston Martin ale nabízí F1, ať jeho značku použije jako argument.

„Ferrari vyhrožuje, že opustí F1. Liberty klidně může říci: Hele, Ferrari, máme tady Aston Martin, podobný typ, možná nakonec není špatně, že chcete odejít,“ řekl exekutivní šéf Aston Martin Andy Palmer.

Historie: Neúspěšný pokus Aston Martinu ve formuli 1

„Nové vedení F1 chce nový motor. Chtějí sport posunout dále. Vládnoucí týmy motor měnit moc nechtějí. Za starých pořádků by pořád vyhrávali, tak co? Ale Red Bull se v jednu chvíli dokonce ocitl zcela bez motorů.“

Andy Palmer řekl, že F1 potřebuje „nakopnout zadnici“ a připomenout, proč tu vlastně je: ve svém srdci má bavit, oslovit petrolheady, zkoumat technologie.

„To, co my děláme (snahou zavést nové motory), bouráme staré pořádky. A lidé o tom hovoří. A i když nakonec v té F1 třeba nebudeme, budeme vědět, že jsme pomohli tenhle sport zlepšit.“

Andy Palmer zdůraznil, že Aston Martin výrobu motorů pro F1 zváží, ale jen pokud to bude mít smysl.

„Nebudeme pro Red Bull vyrábět motor jen proto, aby tým skončil na konci startovního pole.“

Kapotovaná formule 1

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Proti Ferrari a Mercedesu roste aliance kolem Aston Martinu”

  1. corrado napsal:

    Idú porovnávať Ferrari s Aston Martin? Asi niekto chlastal veľa Martiny !

Napsat komentář