Prezident FIA: Útoky na sociálních sítích mohou nenávratně poškodit F1

Prezident FIA Ben Sulayem uvedl, že útoky na sociálních sítích mohou dostat formuli 1 do stavu, kdy nepůjde spravit.

Štítky: FIA Zveřejněno 8. 07 2023 — GPF1.cz

Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem prohlásil, že formule 1 bude brzy ve stavu, kdy “nepůjde spravit”, pokud nebude adekvátně řešit rostoucí počet online útoků proti jednotlivcům v motorsportu.

Koncem loňského roku vyšlo najevo, že řídící orgán motoristického sportu využije novou technologii umělé inteligence, která pomůže vymýtit urážlivé komentáře na sociálních sítích ve všech kategoriích závodů, včetně F1. F1 také zavedla kampaň nazvanou “Drive It Out”, jejímž cílem je rovněž potlačit zneužívání sociálních médií.

Bývalý jezdec F1 Nicholas Latifi také promluvil o tom, jak mu bylo vyhrožováno smrtí po jeho havárii ve Velké ceně Abú Zabí v roce 2021 – události, která spustila řetězec dalších, jež přispěly k tomu, že Max Verstappen vyhrál závod a titul v tom roce na úkor Lewise Hamiltona.

Bývalý ředitel závodů F1 Michael Masi, který kontroverzní sérii událostí v tomto závodě řídil, prozradil, že po urážkách, kterých se mu dostalo na internetu, vyhledal psychiatrickou pomoc.

V rozhovoru s agenturou Associated Press Ben Sulayem uvedl příklad dobrovolné stevardky závodu, která obdržela výhrůžky smrtí namířené proti ní a její rodině.

“Je to něco, kvůli čemu jsem loni zvedl ruku, protože pokud nebudeme mít dobrovolníky, nebudeme mít sport,” řekl. “Je to pro nás důležité, tahle záležitost je prostě útok, a pokud se za to nepostavíme, náš sport se nenapraví.”