Poznatky z úvodních tréninků GP Bahrajnu – Mercedes se trápí

Začaly ostré přípravy na novou sezonu v podobě dvou pátečních tréninků. Skvěle si vedli Max Verstappen a jezdci Ferrari, Mercedes se podle předpokladu trápí.

Štítky: GP Bahrajnu Zveřejněno 18. 03 2022 — Tomáš Richtr

Dvě hodinové přípravy v podobě prvního a druhého tréninku na GP Bahrajnu má za sebou úvod sezony. Výsledky obou přinášíme níže.

Ačkoli jízdy naplno se čekají až v sobotní kvalifikaci, některé poznatky jsou hmatatelné již v pátek. Tím asi největším je trápení Mercedesu. Podle vlastních slov Lewise Hamiltona je tým o 0,8 až 0,9 sekundy za Red Bullem. Na Ferrari ztrácí půl sekundy. Hamilton současně dodává, že pro jejich auto neexistuje rychlé řešení. Podobné tempo jako Mercedes vykazují týmy AlphaTauri nebo Alfa Romeo.

Pilot Mercedesu George Russel upozorňuje na to, že deficit je zřejmý zejména v závodním režimu. Na čas v jednom rychlém kole se nedá ohlížet, i když Russell zajel čtvrtý nejlepší čas.

Max Verstappen upozorňuje, že Ferrari je co do rychlosti jeho týmu hodně blízko. Dodává ale, že všechny týmy svůj potenciál teprve odkrývají. “Musíme počkat, až všichni zítra aktivují své motory,” připomněl a pochválil si, jak je dobré, že jsou týmy ze špičky blíže k sobě.

Oba vozy týmu Williams skončily na posledních dvou místech. Slibně vypadá tým Haas. Mick Schumacher zajel osmý čas a navrátilec Kevin Magnussen se také dostal do nejlepší desítky. Dobře si počínal také Valtteri Bottas, který do Alfy Romeo přešel z Mercedesu. Jeho týmový kolega a jediný nováček ve startovním poli Guanyu Zhou zajel patnáctý čas.

Astony Lance Strolla a Nika Hülkenberga zajely sedmnáctý a šestnáctý čas.

Formule postavené podle zcela nových regulí nadále mají problém s takzvaným houpáním / skákáním, i když se jej týmy snaží neustále řešit. Jízdní vlastnosti formulí jsou také hodně odlišné a na způsobu jízdy řady jezdců to bylo vidět.

Letošní přenosy slibují větší počet záběrů z kamery umístěné přímo v helmě pilota.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1)

d