Charitativní pokuta. Za absenci na galavečeru odevzdá Hamilton 50 tisíc eur

Nový prezident FIA Mohammed Ben Sulayem se před úvodním podnikem sezóny 2022 setkal s Lewisem Hamiltonem, aby s ním projednal několik záležitostí – mimo jiné i jeho neúčast na loňském předávání cen pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace.

Štítky: FIA Lewis Hamilton Mohammed Ben Sulayem Zveřejněno 18. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Hamilton se tradičnímu galavečeru vyhnul v rámci svého stažení se z veřejnosti, čímž reagoval na tvrdou prohru v boji o titul. Oficiálně před závodem v Bahrajnu Ben Sulayem a Hamilton projednávali obecné směřování motoristického sportu, který by podle Brita měl pod svá křídla dostat více žen, a snahu pomoci začínajícím talentům, kteří mají nedostatek financí.

Hamilton dokonce daroval Mezinárodní automobilové federaci dar v podobě 50 tisíc eur, které mají být použity právě na podporu jezdců ze znevýhodněného prostředí.

Neoficiálně se dost možná nejednalo o dar, ale o pokutu za Hamiltonovo chování po konci loňské sezony, kdy ignoroval i zprávy od Mezinárodní automobilové federace. Ben Sulayem Britovi připomenul, že má povinnost chovat se sportovně a že ze své pozice ovlivňuje mnoho – zejména mladých – lidí, kterým by měl jít příkladem.

 

Nový prezident FIA Mohammed Ben Sulayem