Potvrzeni

Tým Scuderia AlphaTauri oznámil kompletní jezdeckou sestavu pro sezónu 2024, kdy za tým budou nadále závodit Yuki Tsunoda a Daniel Ricciardo.

Štítky: AlphaTauri Daniel Ricciardo Yuki Tsunoda Zveřejněno 23. 09 2023 — GPF1.cz

Současný uchazeč o titul v japonské Super Formuli a jezdec týmu Scuderia AlphaTauri, Liam Lawson, bude opět plnit roli rezervního jezdce pro oba týmy Red Bull, bude se věnovat testování, tréninkům na simulátoru a vývojové práci a bude se účastnit všech závodů na plný úvazek.

Yuki Tsunoda se ke Scuderii AlphaTauri připojil v roce 2021, vyzrál v dravého závodníka, který se rok od roku zlepšuje závod od závodu. Jeho nepochybný přirozený talent a neustálé zlepšování ve spojení se schopností začlenit se do týmu jsou považovány za nezbytné ukazatele pro další jezdecký rozvoj.

“Jsem velmi rád, že mohu oznámit, že zůstávám v týmu Scuderia AlphaTauri i v sezóně 2024,” řekl Yuki Tsunoda. “Těším se na další boj a spolupráci s týmem a Danielem. Samozřejmě budu po zbytek sezony i po ní vyvíjet co největší úsilí, abych se jako jezdec posunul kupředu. Jsem vděčný společnostem Red Bull a Honda, že mě nadále podporují a věří mi, a jsem velmi šťastný a vděčný za pokračování spolupráce.”

Daniel Ricciardo nastoupil do tehdejší Scuderie Toro Rosso v roce 2012, aby v roce 2014 získal místo v týmu Red Bull Racing, kde získal řadu pódií a vyhrál 8 Velkých cen včetně prestižní GP Monaka. Jeho osobní přístup a závodní zkušenosti budou v roce 2024 cenným přínosem.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Daniel Ricciardo potvrdil své angažmá v týmu: “Jsem nadšený, že budu příští rok opět jezdit s Yukim a pokračovat v cestě se Scuderii AlphaTauri. Po pokroku, kterého jsme již dosáhli, a plánech do budoucna je to pro tým vzrušující období. Budujeme a je to skvělý pocit. Čeká nás spousta práce, ale jdeme správným směrem a máme se na co těšit. Ať žije rok 2024!”

Nejmladší jezdec na startovním roštu v Suzuce, jednadvacetiletý Liam Lawson, je v japonské Super Formuli více než působivý a v současné době je ve zbývajícím kole šampionátu na druhém místě. Ve Formuli 1 již zaujal ziskem bodů po pouhých dvou odjetých závodech se Scuderii AlphaTauri jako náhradník na poslední chvíli za zraněného Daniela Ricciarda a bude cenným přínosem pro oba týmy v záloze pro sezónu 2024.

Peter Bayer, generální ředitel Scuderia AlphaTauri: “Jsme v privilegované pozici, kdy máme přístup k mnoha velkým talentům ze světa Red Bullu. Je to zásluha práce, kterou Dr. Marko odvádí již mnoho let. Daniel i Yuki prokázali nejen fantastické závodní umění, ale jsou také skvělými globálními ambasadory našeho týmu a našeho sportu. Liam se během pouhých tří závodů dostal do centra pozornosti F1 a já jsem velmi rád, že ho můžeme i nadále připravovat na jeho budoucnost.”