Pokud se vrátím zpátky, nebudu jen do počtu, hlásí Kubica

Robert Kubica se v úterý zúčastnil testů pneumatik s týmem Williams v Abú Dhabi. Dopoledne odjezdil sto kol, než předal vůz Lanci Strollovi. Kubica do vozu usedne zase ve středu odpoledne. Má se za to, že Williams na základě výsledků testů zvolí nového závodníka místo Felipeho Massy. Ve hře je ještě Sergej Sirotkin, Paul di Resta či Daniil Kvjat.

Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 28. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Před testy se opětovně objevily spekulace ohledně Polákova zdravotního stavu. Pochybnosti ale Kubica vyvrací. „Někdo tvrdil, že jezdím jednou rukou. Nejezdím. Myslím, že je dokonce nemožné takto řídit formuli 1. Ale mám nějaká omezení, takže určitým způsobem musím využívat své tělo jako kompenzaci, což ale není špatně.

Jsme lidské bytosti a používáme naše mozky k tomu, abychom pomohli tělu překonat postižení. To je normální. Myslím, že se mi to teď daří. Fyzicky jsem odvedl skvělou práci v posledních šesti měsících. Nebylo to snadné, nebylo to tak, že bych se jen válel v posteli. Jsem pravděpodobně v nejlepší kondici, daleko lepší než když jsem v roce 2010 závodil. Mám motivaci a tělo reaguje dobře,“ vykládá Kubica.

„Samozřejmě jsem začal téměř od začátku, protože formule 1 se za posledních sedm let hodně změnila. Ale zkušenosti, které jsem získal během závodění ve formuli 1, mi pomohly dostat se na vrchol rychleji, než by se mi to podařilo v minulosti.“

A jak by Polák ohodnotil samotný průběh testů? „Za prvé; jsem si jistý, že jsem schopný odjezdit takovou porci každý den. Den jako dnešek mi dává jistotu, že vše může fungovat dost dobře. To z mého úhlu pohledu znamená na vysoké úrovni. Pokud se vrátím zpátky, nebudu jen do počtu. Nevím, co přinese budoucnost, ale když se podívám na to, kde jsem byl před rokem a kde jsem teď, byl to dobrý rok. Pokud se ale nestane něco víc, budu zklamaný. Cítím se sebejistě a dobře,“ dodal Polák.

Foto: F1.com

Diskuse k článku

Napsat komentář