Omluva nesoustředěnému “Jihoameričanovi” Pérezovi

Poradce Red Bullu Helmut Marko se omluvil Sergiu Pérezovi, když přehnal kritiku jeho osoby ve vztahu k zemi původu.

Štítky: Helmut Marko Sergio Pérez Zveřejněno 10. 09 2023 — GPF1.cz

Poradce Red Bullu pro motorsport Helmut Marko prohlásil, že Sergio Pérez nemá kvůli své národnosti dostatečnou mentalitu, aby mohl podávat výkony na stejné úrovni jako například jezdci Max Verstappen a Sebastian Vettel.

V rozhovoru pro televizní program Servus TV společnosti Red Bull Marko uvedl, že Perez předvedl “jeden ze svých lepších víkendů” na Monze, kde dojel druhý za Verstappenem. Marko však dodal:

“Víme, že má problémy v kvalifikaci, kolísá, je to Jihoameričan [Mexiko je v Severní Americe, pozn. GPF1] a jeho hlava prostě není tak plně soustředěná, jako byla Maxe nebo Sebastiana. Ale závodí dobře a jeho nedělní závod byl velmi, velmi dobrý,” pokračoval Marko. “Musel předjet tři jezdce, nebylo to snadné a Ferrari byla na rovince rychlejší. Takže udělal naprosto všechno správně.”

KOLO na KOLO ŽIVĚ – POSLEDNÍ VSTUPENKY do Ostravy zde

Jenomže způsob Markovy kritiky vyvolal nevoli a Rakušan se nakonec musel omlouvat.

“Pokud jde o mou poznámku o Sergiu Perezovi, ServusTV Sport and Talk, pondělí 4. září: rád bych se omluvil za svou urážlivou poznámku a chtěl bych naprosto jasně říci, že si nemyslím, že můžeme generalizovat lidi z jakékoliv země, jakékoliv rasy, jakéhokoliv etnika,” uvedl Marko. “Snažil jsem se poukázat na to, že Checo letos kolísá ve svých výkonech, ale nebylo správné to přisuzovat jeho kulturnímu dědictví.”