Norris dostal penalizaci, je zklamaný z jednání komisařů

Lando Norris se cítí špatně poté, co byl potrestaný odsunem třech míst na startu. Důvodem bylo, že Brit nerespektoval proceduru ohledně červených vlajek.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Lando Norris McLaren Zveřejněno 5. 06 2021 — Jiří Košta

Norris se připravoval k nájezdu do ostrého kola, když se před ním rozsvítil panel takzvané digi vlajky. Závodník se prostřednictvím rádia zeptal, zda by měl jet do boxů, ale nedostal včas odpověď a rozhodl se, že zůstane na trati. Správně se měl ale Brit vrátit rovnou ke svým mechanikům do garáže.

Přišlo proto potrestání, které rozhodlo o tom, že Norris bude startovat z devátého místa. Normální trest je pokles o pěti míst, ale komisaři souhlasili, že na reakci měl méně času, proto se jedná jen o ztrátu třech míst.

„Je to těžké, protože při rychlostech, kterými jezdíme, musíte dělat rychlá rozhodnutí, je to o tom, udělat co nejlepší a nejbezpečnější úvahu. Mám pocit, že jsem právě to nejbezpečnější udělal. Jediné co vím, že mohla být pitlane zablokovaná, a v takovém případě do ní vjet nesmíte, takže by se jednalo o jiný příběh. Mohla by přijít otázka – proč jsi vjel na pitlane, když jsi neměl?.

Takže je to těžké, neměl jsem dost času se zeptat mého inženýra, a říct: měl bych zastavit, nebo bych neměl zastavit? Udělal jsem to přesně tak, jak jsem věřil, že to je správné,” říká Norris.

Aby toho nebylo málo, tak ještě dostal závodník tři trestné body ke své licenci, jenž mu zůstanou platné ode dneška na dalších 12 měsíců. Dohromady jich má už osm, přičemž za dvanáct takových bodů přichází zákaz startu v jednom závodě.

„To dělá věci ještě horšími. Nezasloužím si tři trestné body za toto. Neudělal jsem nic nebezpečného, nevím o ničem, s ničím takovým to nesouviselo. Pro některé případy by měli (komisaři) přemýšlet jinak. Neměli by mi ničit závod kvůli takovému důvodu. Z mého pohledu je to špatné rozhodnutí, nebo zkrátka nespravedlivá penalizace. Nicméně je to tak, jak to je, už s tím nic neudělám,” dodává jezdec McLarenu.

Porsche připravuje elektrický Macan