“Některé problémy jsou stejné už 5 let.” Lando Norris analyzuje vývoj McLarenu

Mika Häkkinen předpovídal, že McLaren bude brzy prohánět Red Bull. Zdá se, že ta doba přichází. Vidí to tak i Lando Norris?

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 10. 07 2023 — Petr Horák

Tým z Wokingu nabral v posledních závodech stoupající rychlost. Slušný výsledek v Rakousku a v Silverstone dokonce druhé místo zásluhou Norrise.

Právě britský pilot se vyjádřil k nedávným vylepšením MCL60 a vyřešení problémů, které s vozem byly. “Je to tak 70/30, 70 % není vyřešeno. Těch 30 % jsme vyřešili tím, že je auto rychlejší, má větší přítlak a podáváme lepší výkony. Takže myslím, že 70 % ještě zbývá. Mít víc přítlaku by pomohlo, ale nevyřeší to všechno. V poslední době ale ukazujeme, že v nějakých aspektech nejsme daleko od špičky,” řekl Lando.

Norris ale zároveň dodává, že některé problémy přetrvávají několik sezon: “Jsou některé charakteristiky vozu, se kterými máme problém posledních pět let. Ale zároveň si celou dobu udržujeme i silné stránky, například jízdu ve vysoké rychlosti. Od mého příchodu v roce 2019 jsme třeba v Rakousku byli vždy rychlí. Pořád je ale hodně na čem pracovat. Pokud se nám však povede vyřešit ty složitější problémy, tak jsem si jistý, že můžeme mít konkurenceschopné auto od prvního závodu příští sezony.”

I přes některé přetrvávající potíže Lando věří, že má jeho tým dobře našlápnuto. “Pořád jsou tady kromě pozitiv i problémy, o kterých víme. Snažíme se je vyřešit, ale je to komplikované a potrvá to. Všichni ale pracují naplno a pokud se v následujících měsících dokážeme posunout stejně, jako v předchozích pár závodech, tak věřím, že budeme moci bojovat o pódia a vítězství,” uzavřel Norris s nadějí pro sezonu 2024.