Nečekejte, že se rychlost McLarenu ze Silverstonu bude opakovat nějak často

Podle Landa Norrise, který před dvěma týdny na Silverstonu dosáhl svého nejlepšího výsledku v sezoně, McLaren pravděpodobně nezopakuje svůj dobrý výkon z předchozího závodu.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 21. 07 2023 — GPF1.cz

Norris, který se kvalifikoval a skončil druhý na Velké ceně Velké Británie, řekl, že “víme, že se to ve zbytku sezony nebude stávat vůbec často”.

K jejich výsledku přispěla kombinace vlastností okruhu, které jejich vozu vyhovují, a také modernizace, kterou tým začal zavádět před dvěma závody. Jeho týmový kolega Oscar Piastri skončil čtvrtý a ztratil jednu pozici kvůli načasování Safety Caru.

“Určitě jsme si to užili, ale víme, že nesoutěžíme o vítězství nebo dokonce o stupně vítězů, nebyli jsme tomu často blízko,” řekl Norris. “Hodně věcí se sešlo, aby se to povedlo, i když jsme měli mít P2 a P3. Myslím, že sebevědomí pramenilo z vědomí, že jsme udělali dobrý krok správným směrem. Myslím, že právě tehdy lidé získají důvěru, že se nám podařilo auto v těchto oblastech zlepšit. Ale nemyslím si, že by si někdo nějak přehnaně věřil. Doufám, že ne.”

Hungaroring, dějiště víkendového závodu, bude vozu MCL60 vyhovovat méně než Silverstone, protože vozy tráví více času v pomalejších zatáčkách než na rovinkách.

“Ať už je výhled na to všechno jakýkoli, v malých rychlostech nám to moc nejde,” řekl Norris. “Myslím, že na tom nejsme tak hrozně, když se podíváte na… když se plně zaměříte na malou rychlost, tak na tom nejsme tak špatně. Když se podíváte na Monako, tak v Monaku na tom normálně nejsme špatně. Když musíte začít dělat kompromisy, mnohem větší výhry pro nás představuje dobrý výkon ve vysoké rychlosti, než se tolik soustředit na nízkou rychlost.

“Takže si myslím, že tady nejsme špatní. Když se podíváte na loňský rok, vlastně to pro nás nebyl špatný víkend s autem, se kterým jsme na začátku sezony hodně bojovali. Takže chci stále doufat, ale pochybuji, že to bude tak dobré jako na Silverstonu, protože tu nejsou žádné rychlé zatáčky.”

Přestože Norris očekává, že McLaren bude o tomto víkendu méně konkurenceschopný, věří, že jiné tratě odhalí více jeho slabiny.

“Nemyslím si, že je to stále ten pravý test, myslím si, že stále budou tratě, které jsou pro nás špatné. Nemyslím si, že je to pro nás špatná trať jen proto, že tady máme přilnavý asfalt. Zatáčky, to jsou docela dlouhé zatáčky, což bych také řekl, že není naše silná stránka, ale i když se říká, že je to pomalá rychlost, není to super malá rychlost. Takže si myslím, že nás čekají větší testy, jak špatné to bude na některých dalších tratích, které nás čekají. Bude to dobrý test, hlavně proto, že tam není žádná vysoká rychlost. Možná tam máte čtvrtou a jedenáctou zatáčku. Ale mám pocit, že tam nejsou největší rozdíly mezi auty, protože je to spíš středně rychlá zatáčka než vysokorychlostní. Ale bude to lepší test toho, jak si stojíme. Myslím, že na posledních dvou tratích jsme vypadali lépe, než jak si stojíme v průběhu celé sezony.”

Piastri se připojil k názoru svého týmového kolegy a řekl, že podvozek týmu funguje lépe než dříve, ale chová se stejně.

“Auto je samozřejmě o dost rychlejší než to, které jsme měli na začátku sezony. Myslím, že má stále dost podobné silné stránky a slabiny, které jsme začali řešit, ale ještě na nich musíme zapracovat. Takže auto nepůsobí nijak masivně odlišně, není to tak, že by se s ním teď řídilo úplně jiné zvíře. Takže budeme mít své silné stránky. Myslím, že Silverstone se všemi těmi rychlými zatáčkami nám docela vyhovoval. Tady je samozřejmě okruh s mnohem nižší rychlostí, takže uvidíme, jak se nám bude dařit.

Myslím, že se budeme snažit být optimističtí, že se můžeme držet více vpředu, ale jestli budeme opět bojovat o stupně vítězů, to si nejsem úplně jistý.”