Jak Red Bull využil Albona, aby „napodobil Hamiltona“

Při důrazném zamítnutí petice Red Bullu ohledně přezkoumání penalizace Velké ceny Velké Británie pro Lewise Hamiltona vynikl záznam „replaye“ provedeného Alexem Albonem.

Štítky: Alex Albon FIA Red Bull Zveřejněno 30. 07 2021 — Jiří Košta

Red Bull otevřel případ, aby se vrátil k 10sekundovému časovému trestu pilota Mercedesu Hamiltona v Silverstone, který byl obviněn „převážně“ za kolizi, která ukončila závod Maxe Verstappena a zanechala Red Bullu účet za opravu v hodnotě 1,8 milionu dolarů.

Stáj z Milton Keynes však neuspěla, snahy o zvýšení trestu přišly vniveč. Tým se ale pokusil napodobit a ukázat Hamiltonovu stopu od „jiného jezdce“, čímž si podle vlastního názoru vytvořil nový důkazní materiál. Red Bull se na Silverstonu ještě pár dní zdržel, protože testoval nové pneumatiky Pirelli. Jednalo se konkrétně o úterý 20. července, kdy za volant RB15 ze sezony 2019 usedl Alex Albon.

Video, které stáj zveřejnila na sociálních sítích ale bylo ze čtvrtka 22. července. I když zatím není známo, zda Red Bull dokončil ten den pouze za účelem opětovného ukázání linie jezdce Mercedesu při incidentu. Na základě omezených informací poskytnutých sportovními komisaři byl k tomuto účelu alespoň částečně použit.

Týmy jsou povinny „pokud je to možné“ informovat FIA o plánovaném testu s „předchozím autem“ nejméně 72 hodin před jeho zahájením, což by v tomto případě bylo v pondělí po britské GP.

V rámci toho musí týmy sdělit podstatu testu. Pokud to tedy bylo předem naplánováno a Red Bull to musel předem oznámit FIA, je možné, že FIA věděla, že toto opětovné „dokazování“ bude součástí testovacího dne, i když zveřejnění takových konkrétních informací nemuselo být nutné.

Ať už Red Bull zjistil cokoli, stačilo to na to, aby považoval za vhodné podat následující den v pátek 23. července petici, stejně jako zahrnout Albonovo kolo v rámci důkazů.

Asi ale není překvapením, že tento záznam byl pro komisaře irelevantní, jelikož se jednalo o jiné podmínky, o starší specifikaci vozu, a tak dále. Změna trestu nepřišla, body ze Silverstone Britovi zůstávají.

Italská pošta si objednala 1744 elektrických Opelu Corsa-e