Mercedes se s nastavením auta chytá do pastí

Pilot Mercedesu George Russell popsal další problém, se kterým se jeho monopost W13 potýká. Stáj z Brackley i nadále experimentuje s různými nastaveními v naději, že najde to, které letošnímu radikální vozu bude sedět. Zatím se tak nestalo a mladý Brit mluví o pasti, do které se tým dostal.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 23. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Mercedes ani v Kanadě nedokázal zlomit svou slabší konkurenceschopnost a na ostrově Notre Dame také zaostával za Red Bullem a Ferrari. Ačkoliv se stříbrné šípy pomalu zvedají, na boj o regulérní vítězství s nejlepšími to stále není.

Stáj z Brackley už podle vlastních slov z velké části dokázala vyřešit problém s poskakováním, nicméně, pokud se podaří vyřešit jeden problém, vznikne další. Russell se po Kanadě vyjádřil, že netuší, co čekat od závodu v Silverstone, neboť každá trať přinesla novou výzvu.

„Rád bych si myslel, že nám vysoké rychlosti na Silverstonu budou sedět o něco více, nemáme ale žádnou záruku. Zatím každý okruh byl pro nás velkou neznámou. Pokaždé jsme čelili jiné výzvě, takže opravdu netuším, jak na tom budeme… snad dobře.

Když jsme dokázali vyřešit jeden problém, spadli jsme do další pasti. Jsem rád, že se nám už podařilo vyřešit problémy s poskakováním. Namísto toho ale nově tvrdě narážíme podlahou auta do země,“ popsal patálie Mercedesu Russell.

Pozitivním poznatkem z Kanady je pro Russella fakt, že v Montrealu měl Mercedes nastavenou vyšší světlou výšku, a přesto tým neztratil tempo. I díky tomu si nováček u stříbrných šípů zajistil další umístění v elitní pětici.

„Jednou jezdíme příliš vysoko, jednou zase nízko. Překvapilo mě, že v Kanadě jsme z našeho tempa nic neztratili. Stále ale musíme tvrdě pracovat. Pořád nejsme tam, kde bychom měli být, pořád je před námi dlouhá cesta,“ uzavřel Russell.