Leclerca šňůra Verstappenových vítězství zatím nijak neznepokojuje

Charles Leclerc říká, že ho 46bodový náskok Maxe Verstappena v hodnocení F1 neznepokojuje, všechno se totiž může otočit.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 23. 06 2022 — Jiří Košta

Charles Leclerc trvá na tom, že vítězství Maxe Verstappena ve Velké ceně Kanady ho pouze motivovalo a nezmenšilo jeho naděje stát se mistrem světa v roce 2022.

Pilot Ferrari byl na začátku sezony lídrem poté, co vyhrál dva z prvních tří závodů. Problémy se spolehlivostí však od té doby zaznamenaly pokles v pořadí.

Bylo to nakonec to, co zničilo jeho naděje na vítězství v Montrealu, protože tým se rozhodl pořídit si novou pohonnou jednotku poté, co mu explodoval motor v Baku.

To znamenalo, že Leclerc byl nucen startovat do Grand Prix ze zadní řady, odkud se posunul polem a zakončil den na slušném pátém místě, zatímco soupeř Verstappen vybojoval vítězství v závodě.

„Motivuje mě to, protože vím, že je v mém voze rychlost. Nebojím se, jen jsem extrémně motivovaný mít konečně čistý víkend a ukázat, že jsme tady a že jsme silní.”

Leclerc připouští, že spolehlivost bude klíčovým faktorem v boji vpřed.

„Samozřejmě, že Red Bull měl také pár problémů. Takže určitě spolehlivost bude velká věc. Ale to je to, co potřebujeme. Kdykoli máme těžší víkendy, jako je tento víkend, jen proto, abychom šli a získali nějaké dobré body. To jsme udělali.”

Buick se snaží oživit legendární jméno novým elektromobilem