Mercedes se bojí opakování kolize z roku 2016, s jezdci si promluví

Pamatujete na rok 2016 a nehodu z GP Španělska, kterou se Nico Rosberg a Lewis Hamilton vzájemně vyřadili v úvodním kole z prvních dvou míst? Z opakování tohoto incidentu má s ohledem na to, že zítra odstartují Bottas a Hamilton bok po boku z první řady, obavy šéf stáje Toto Wolff.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 11. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Jsem trochu nervózní. Nechceme, aby se opakoval rok 2016, ale věřím, že naši jezdci jsou odlišní oproti situaci tehdy… takže v ně mám důvěru. Ale možná si o tom radši pohovoříme,“ říká Wolff.

Ten přiznal, že za slabším výkonem Hamiltona, který ztratil na svého kolegu 6 desetin a odstartuje jako druhý, byly technické trable. Mercedesu se do poslední části kvalifikace nepodařilo plně nabít baterii v Britově monopostu.

Hamilton ale přiznal, že nedokázal poskládat ideální kolo. „Celkově jsem neodvedl dobrou práci. Valtteri zajel skvěle, byl rychlý celý víkend. Nedokázal jsem dát dohromady správná kola, hlavně ve třetí části kvalifikace. Valtteri prostě zajel rychleji, takže si pole position zasloužil.“

Pole position tak bral Bottas. Třetímu Vettelovi nadělil dokonce osm desetin. „Musím říct, že jsem čekal Ferrari o něco blíž. Na základě testů se zdálo, že tahle trať jim bude vyhovovat. Ale už od pátku bylo vidět, že máme dobrou formu. Jako tým jsme odvedli dobrou práci ve smyslu směru, jakým jsme se s autem vydali, ve způsobu, jak najít výkonnost a tak dále. Všichni jsme odvedli dobrou práci a jsme ohromeni.

Start bude důležitý. Do první zatáčky je to jedna z nejdelších rovinek, auta za vámi se mohou vyvézt. Těžko se tu předjíždí, takže start a první zatáčky budou klíčové. To je celkem běžné, těším se na bitvu,“ vzkazuje Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář