Mercedes chystá ‘B specifikaci’ svého monopostu

Podle bývalého inženýra formule 1 Juliena Simon-Chautempse Mercedes brzy představí novou iteraci svého W13 ve snaze zotavit se ze špatného začátku mistrovství v roce 2022.

Štítky: James Vowles Mercedes Zveřejněno 21. 04 2022 — Jiří Košta

Nové technické předpisy představené před touto sezonou vytváří několik nedostatků pro tým, který získal všech posledních osm šampionátů konstruktérů, a skákání při dopadu podlahy na zem kvůli nové aerodynamice s efektem přízemního efektu stály Mercedes náklady.

Když se tomu pokusili čelit, udělali vůz „neřiditelným“ v zatáčkách a Lewis Hamilton byl vyřazen v první fázi kvalifikace na Velkou cenu Saúdské Arábie 2022.

Hlavní stratég Mercedesu James Vowles prozradil, že straně Brackley poskytly data z Melbourne záchytné body, ale Simon-Chautemps zdůrazňuje, že Stříbrné šípy musí sáhnout hluboko a najít základní nedostatky, které je brzdí.

Rozpočtový strop v této sezoně činí 140 milionů dolarů, takže je nyní třeba zvolit prozíravější přístup.

„Je jasné, že musí nejprve pochopit, v čem jsou problémy. Je tu také skutečnost, že rozpočtový strop je velkým problémem, zejména pro velké týmy. V minulosti by přinesli dvě, tři nebo čtyři různá přední křídla a podlahy, ale to už nemohou,“ dodal.

V nadcházející Velké ceně Emilia Romagna se uskuteční první letošní sprintový závod, takže na testování nových dílů bude málo času.

„Pravděpodobně počkají, až budou mít celý balíček, to je moje očekávání. Místo jednoho nového kusu přivezou vůz B specifikaci. Myslím, že tomu tak bude velmi brzy,“ navrhl.

Očekává se, že většina týmů přinese zásadní vylepšení do druhého evropského kola sezony ve Španělsku, kde budou mít tři tréninky, aby je otestovaly.

Cupra EKS odhalila nový design a sestavy pro PURE ETCR