McLaren chce s Alonsem závodit i po skončení jeho kariéry F1

Až Fernando Alonso ukončí svou kariéru pilota F1, McLaren by rád, aby pro něj dál závodil. Šéf skupiny McLaren Zak Brown tím naznačil, že McLaren se může objevit v seriálech Le Mans nebo například IndyCar.

Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 22. 05 2018 — GPF1.cz

Alonsovy možnosti pro příští sezonu jsou omezené. McLaren není nadšen ani tím, že by Alonso pokračoval coby závodník jejich F1 týmu, a to především kvůli požadované úrovni financí. To ale neznamená, že by vztah Alonso – McLaren byl špatný. Šéf automobilky Zak Brown by byl rád, kdyby Alonso pro McLaren závodil i po skončení kariéry.

„Rádi bychom, aby Fernando pro nás závodil, jak dlouho jen bude chtít,“ řekl Brown. „Myslím, že bude závodit i po skončení kariéry F1. Pokud budeme aktivní v jiných odvětvích motorsportu, samozřejmě bychom rádi, aby Fernando řídil jedno z našich aut.

McLaren má dlouhou historii v odlišných disciplinách motorsportu, ať už je to Can-Am, IndyCar, vyhráli jsme Le Mans… Účastníme se schůzek, které mají za cíl definovat nová pravidla závodů Le Mans (WEC). Pravidelně revidujeme, co by to pro nás znamenalo.

Jsme fanoušci značky Le Mans. Vloni jsme startovali v Indy 500.“

Zak Brown prozradil, že s chystanými rozpočtovými stropy ve formuli 1 by se naskytla příležitost zvážit účast také v jiných seriálech.

„Rozhodně to zvažujeme.“

Diskuse k článku

Napsat komentář