Magnussen má podezření na velké rozdíly mezi pneumatikami stejné specifikace

Různé sady pneumatik stejné specifikace nejsou podle Kevina Magnussena stejné. Jedině tak dokáže vysvětlit velký časový rozdíl mezi ním a týmovým kolegou v Haasu Romainem Grosjeanem.

Štítky: Kevin Magnussen Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 16. 09 2018 — GPF1.cz

Magnussen vypadl už v první kvalifikaci, když byl o sekundu pomalejší než Grosjean.

„Vůbec to nedává smysl. Nedokázal jsem najít takovou úroveň přilnavosti, jakou měl Romain,“ hořekoval Magnussen. „Celý víkend se jeví jako beznadějný. Je úplně jedno, co se dělo, byl jsem prostě vždy o krok pozadu.

Podával jsem ho**o výkony, pak jsem měl jeden dobrý pokus, a pak to zas byly ho**no výkony. Nikdy ve své kariéře jsem nebyl sekundu za týmovým kolegou. Nikdy!

To může být jedině pneumatikami. Na autě jsem neměl žádný problém. Nemluvíme o ztrátě několika desetin sekundy. Hovoříme o jedné sekundě. No sakra! Na svém stylu jízdy jsem nic nezměnil. V takové situaci pochybujete o všem. Jediné, co vám neumím zajistit, je fungování pneumatik. Jejich výkony se mění mezi jednotlivými sadami, což vás donutí přemýšlet nad tím, zda jsou vůbec stejné.“

Šéf týmu Günther Steiner naznačil, že problém může být také v přípravě na rychlé kolo a s tím související teplotou pneumatik.

„Pneumatiky jsou strašně citlivé. Dva nebo tři stupně Celsia jsou velký rozdíl,“ řekl.

Diskuse k článku

Napsat komentář