Kvůli selhání techniky přišel Alonso o naději na stupně vítězů

Španěl po celý víkend předváděl v Melbourne skvělé výkony. V závěrečné části kvalifikace havaroval v momentě, kdy byl vůbec nejrychlejší na dráze. Nejednalo se však o jezdeckou chybu.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 9. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Alonsovi vůz „vypnul“ podobně jako Sergiovi Pérezovi v posledním kole bahrajnské Grand Prix. S neovládatelným monopostem následoval nevyhnutelný náraz do bariér v 11. zatáčce. „Přišli jsme o hydrauliku, takže nefungoval posilovač řízení a vše ostatní,“ litoval pilot Alpinu, který pro technické trable nedokončil také minulý závod v Džiddě.

„Myslím, že jsme mohli bojovat o pole position, na což jsem čekal mnoho let,“ uvedl ke své rychlosti o dosavadním víkendu. „Je neskutečné, že jsme v úvodu roku měli takovou smůlu. V Austrálii jsem jel nejlépe za poslední roky, o to víc je to frustrující.“

Španěl tedy obsadil celkové desáté místo. Na startu se ale možná ještě propadne, pokud bude třeba vyměnit některé díly na jeho voze. „Pokusíme se bojovat o nějaké body, ale podle mého jsme měli na dosah i stupně vítězů. Tuhle šanci jsme ale propásli,“ tuší Fernando Alonso.

Leclerc v Melbourne bere pole position, radost má i McLaren