Kalendářem F1 unavený Alonso kreslí otazníky nad svou budoucností

Fernando Alonso je čím dál více demotivován prostředím formule 1, nad jeho budoucností v seriálu narůstají pochybnosti. Nebaví ho, jak "předvídatelný" sport je s tím, že už teď ve čtvrtek může napsat pořadí toho, jak dopadne kvalifikace na GP Španělska v sobotu.

2 Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 10. 05 2018 — GPF1.cz

Fernando Alonso přemýšlí, co bude dělat v sezoně 2019. Nemá podepsanou smlouvu s žádným týmem formule 1, ale především to vypadá, že po něm žádný vyloženě netouží. Alonso současně startuje v seriálu vytrvalostních závodů WEC. Je čím dál více pravděpodobnější, že Alonsova budoucnost není spojená s formulí 1.

„Snažím se o to získat titul mistra světa ve dvou odlišných seriálech najednou,“ řekl reportérům před domácí GP Španělska Fernando Alonso. „Jsem spokojený s tím, jakého zlepšení jsme s McLarenem dosáhli. Jsem spokojený se směrem, jakým se ubíráme, jsem spokojený v McLarenu. Kalendář F1 je ale trochu náročný.

Největší věcí je, jak je to všechno předvídatelné. Už dnes můžeme na papír napsat pořadí po sobotní kvalifikaci. Jaké pořadí bude v Monaku, a na Silverstonu. To je potřeba zohlednit v rozhodnutích o budoucnosti. Pro formuli 1 je smutné, jakým směrem se věci vyvíjejí.“

Fernando Alonso podle vlastních slov udržuje motivaci tím, že podává dobré výsledky.

„Miluji závodění, miluji vyhrávat. V posledních pěti letech jsem absolvoval lepší závody než v dřívější době. I když jsem nevyhrál. Takový závod, jaký jsem absolvoval v Baku, už pravděpodobně znovu nezvládnu. Lidé venku to nevidí, ale jsem nesmírně hrdý a motivovaný.“

Alonso ve Spa vyhrál také díky týmové režii

Diskuse k článku

2 komentáře: “Kalendářem F1 unavený Alonso kreslí otazníky nad svou budoucností”

  1. huhukoktejl napsal:

    Zatimco ve WEC bylo velke drama, jestli bude na pole position Toyota1 nebo Toyota2. Byl jsem napjaty jak trenky. 😉

  2. jj284b napsal:

    Nechcem vam rusit vase vzdusne zamky, no pre sezonu 2020-21 uvazuje o vstupe do WEC Ferrari, McLaren, Aston Martin…

Napsat komentář