Hülkenbergův konec? Alfa Romeo bude pokračovat s Giovinazzim

Tým se sídlem ve Švýcarsku během pondělního odpoledne oznámil, že i příští rok bude pokračovat se stávající jezdeckou dvojicí Kimi Räikkönen – Antonio Giovinazzi. O naději na zřejmě poslední volné místo tak přišel Nico Hülkenberg. Ten byl spojován s přesunem do DTM, což ale ještě během víkendu vyvrátil.

Štítky: Alfa Romeo Antonio Giovinazzi Zveřejněno 4. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

25letý Ital tak bude pokračovat ve své druhé kompletní sezoně ve formuli 1 (dvakrát startoval za zraněného Pascala Wehrleina v barvách Sauberu i v roce 2017). Giovinazzi setrvá v Alfě Romeo zřejmě i díky vazbám na Ferrari, které má právo u Alfy na jednu sedačku pro svého jezdce.

Ital letos nijak neoslnil: ve svoji premiérové sezoně bodoval třikrát a celkovém pořadí je až 18. Kimi Räikkönen je přitom 14. a bodoval hned v osmi případech. Giovinazziho setrvání tak zřejmě znamená konec pro Nika Hülkenberga. Poslední volná místa zbývají totiž jen u Williamsu, kde by měl pokračovat George Russell a přijít by měl z F2 Nicholas Latifi. U Red Bullu a Toro Rosso budou pokračovat stávající piloti, jen zatím není jasné, kdo u jaké stáje (vyjma Maxe Verstappena).

Diskuse k článku

Napsat komentář