Tápající Ferrari si myslí, že za špatným tempem byly pneumatiky

Italský tým se po zlepšujících výkonech opět vrátil zpět do období Velké ceny Maďarska, kde Ferrari zaostalo za nejlepšími o celou minutu.

1 Štítky: Ferrari GP USA Zveřejněno 4. 11 2019 — Lukáš Podstata

Ferrari opět předvedlo, že v kvalifikaci dokáže být silné. Vystřízlivění ale přišlo v závodě, kdy od samého začátku na konkurenci ztrácelo. Sebastian Vettel navíc závod nedokončil kvůli poškození zavěšení na pravém zadním kole. Němec byl proto po závodě hodně zklamaný.

„Mrzí mě, že jsem musel odstoupit, protože jsem doufal v dobrý závod. Po startu jsem měl opravdu špatnou přilnavost pneumatik a musel jsem před sebe pustil hodně aut. Snažil jsem se, aby auto začalo fungovat, ale možná bylo něco rozbité. Upřímně si myslím, že jsme měli šanci bojovat o pódium, takže je ostuda, jak to nakonec dopadlo,“ řekl Vettel.

Problémy s přilnavostí přiznává i Charles Leclerc, který skončil na okruhu v Austinu na čtvrtém místě, ovšem s minutovou ztrátou na vítěze. „Byl to opravdu těžký závod, zejména během prvního stintu, kde jsem hodně bojoval s předními pneumatikami. Bylo opravdu těžké získat přilnavost. Musíme podrobně zanalyzovat, co se přesně stalo. Další stinty byly o něco lepší, ale ne dostatečně dobré. Musím uznat, že naše konkurence byla opravdu hodně rychlá, takže to byl pro mě docela osamělý závod.“

Zklamaný byl po závodě i šéf italského týmu Mattia Binotto, který před závodem oslavil své 50. narozeniny a nejspíše takový dárek nepředpokládal. „Očekávali jsme daleko lepší výsledek. Sebastian měl problémy s pravým zadním zavěšením. Myslím si, že tento problém byl už prvního kola, ale musíme zanalyzovat získaná data, abychom pochopili, co se stalo.

Charles odvedl maximum, ale nechápeme, proč jsme tolik ztráceli. Nyní máme před sebou opravdu hodně věcí, které musíme pochopit. Celý tým je opravdu hodně zklamaný, protože si nemyslíme, že tento výsledek odráží naši současnou úroveň výkonu,“ hodnotí závod v Austinu Binotto.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Tápající Ferrari si myslí, že za špatným tempem byly pneumatiky”

  1. krakra napsal:

    A co ten průtok paliva pane Bimoto?

Napsat komentář