Hülkenberg označil Magnussena za nesportovního. Reakce? „Vy*uř mi ho, kámo“

Solidní slovní přestřelka se strhla mezi týmy Renault a Haas poté, co Nico Hülkenberg vyčinil Kevinu Magnussenovi, že je tím nejméně sportovním závodníkem na roštu, což navíc dokazuje opakovaně.

3 Štítky: GP Maďarska Günther Steiner Kevin Magnussen Nico Hülkenberg Zveřejněno 30. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

O co vlastně šlo? Hülkenberg se zasekl za Dánem v závěru závodu po nepovedené zastávce u mechaniků, kteří měli problémy s výměnou jeho pravého zadního kola. Na čerstvé sadě sice pilot Renaultu dojel Magnussena, ale nebyl schopen se před něj na jedenácté místo dostat.

Devět kol před koncem to Němec přece jen zkusil, ale pilot Haasu jej ve druhé zatáčce vytlačil až do trávy, za což si vykoledoval trest pěti vteřin. Magnussen tak nakonec byl klasifikován až jako třináctý, zatímco Hülkenberg musel odstoupit.

Němec ale nenechal celou situaci jen tak. Ještě při rozhovorech s médii si Magnussena našel, aby mu sdělil, že „opět dokázal, jak nesportovním jezdcem je“. Na to Dán zareagoval s ironickým úšklebkem a odpovědí: „Vy*kuř mi ho, kámo.“

„Pogratuloval jsem mu k tomu, že je nejméně sportovním pilotem na roštu – opět to dokázal,“ vysvětlil později Hülkenberg. „Pokud jde o závodění, jezdí fakt nečistě. Tvrdé bránění je v pořádku, ale když na něj přijde, jen nemilosrdně posílá lidi do zdi. Donutil mě, abych jel zeširoka. Je to fakt de*il.

Hezky jsme si pak popovídali. Řekl mi, ať mu ho vy*ouřím. Celkem zajímavá odpověď. Co se týče incidentu ze závodu, pohovořím si o tom s Charliem (Whitingem, ředitelem závodů, pozn. red.). Slyšel jsem, že Magnussen dostal penalizaci pěti vteřin, ale podle mého mu to stejně bude fuk,“ řekl k celé situaci pilot Renaultu.

Nešlo přitom o jediný konflikt mezi závodníky Renaultu a Haasu. V úvodní zatáčce po startu právě Hülkenberg „katapultoval“ Grosjeana poté, co se oba navzájem dotkli koly. Za tento incident komisaři nikoho nepotrestali. Přesto se Magnussen podivoval do vysílačky. „Pokud můžeme dělat to, co udělal Hülkenberg Romainovi, bude to vážně ‚špinavý‘ závod.“

Šéf Haasu: Je správné, co Magnussen řekl

K tomuto incidentu se odvolává i šéf stáje Haas Günther Steiner, který stojí za Kevinem Magnussenem. „Nico byl tím, kdo zničil Romainovi závod. A pak Kevin dostal penalizaci. Podle mého udělal správnou věc. Proč by měl v souboji ubírat plyn? Navíc Nico chtěl u komisařů větší trest pro Kevina, což je dětinské. Kdo jiný to dělá?

Nemám slov. Respektuji Nika jako pilota a jako člověka, ale co předvedl tady… je dobré, že mu Kevin řekl to, co řekl. Proč by mu měl povědět něco jiného? Dostal penalizaci, a pokud si Hülkenberg myslí, že měla být větší, měl by se podívat na incident z první zatáčky. Je to dobrý pilot, nemusí se takhle chovat.

Myslím ale, že si nemusíme nechat líbit to, co říká. Není to přece světový šampion,“ dodal Steiner s tím, že si s Hülkenbergem chce před Grand Prix Belgie pohovořit a vše vyřešit.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Hülkenberg označil Magnussena za nesportovního. Reakce? „Vy*uř mi ho, kámo“”

  1. Kordel69 napsal:

    Takových vytlačení je v každém závodě na deset a tresty se nedávají. Jako příklad můžu dát vytlačení Rosbergovi Hamiltonem v loňské sezóně, nebo v posledním závodě vytlačení Alonsa. Obojí bez trestu. Proto jsem doteď nepochopil trest pro Magnusena.

  2. Electricman37 napsal:

    Magnussen prostě Hülkenberga vytlačil, o tom není pochyb a místo toho, aby Magnussen uznal chybu, tak na to zareaguje takhle.

  3. Mansell napsal:

    Že by pomsta za Grosjeana krátce po startu 🙂

Napsat komentář