Snad jsem ukázal, že jsem týmový hráč a člověk, co drží slovo, doufá Hamilton

Mercedes se v maďarské Velké ceně marně snažil předjet oba vozy Ferrari – nezabrala ani týmová režie. Velké problémy jezdcům způsobila pouze jednosměrně fungující rádiová komunikace, a to od týmu k pilotům.

5 Štítky: GP Maďarska Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 30. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Třetí místo ukořistil Valtteri Bottas. Ten v předchozí fázi závodu pustil Lewise Hamiltona před sebe s příslibem, že pokud Brit nepředjede jezdce Ferrari, pozice si piloti opět prohodí. A tak se v poslední zatáčce nakonec i stalo.

„Děkuji Lewisovi za to, že dodržel slib a na konci mě zase pustil zpátky, protože jsem mu dal šanci na předjetí vozů Ferrari,“ řekl po závodě Bottas. „Je to škoda, měli jsme dobré tempo, ale s ohledem na startovní pozici jsme nedokázali víc.

Měl jsem průměrný start, a tak jsem nemohl útočit v první zatáčce. Start sám o sobě byl v pořádku, ale špatně jsem přeřadil z jedničky na dvojku. Ferrari vypadalo hodně silné na super-měkké sadě, ale Sebastianovy problémy učinily závod zajímavější.“

Trable se nevyhnuly ani Stříbrným šípům. Mercedes pozlobila rádiová komunikace. „Měli jsme problémy s rádiem, nevím, o co přesně šlo. Ale i tak jsem se snažil přiblížit Kimimu a zaútočit, ale nikdy k tomu nenastala příležitost. Pak jsme se prohodili. Lewis se snažil, já měl nějaké potíže s jezdci o kolo zpět. Ztratil jsem čas a rytmus.

Tým slíbil, že se prohodíme zpátky, což se stalo a jsem za to vděčný. Nemyslím, že by to udělal každý týmový kolega, a to v situaci, když bojujete o stupně vítězů,“ byl rád Valtteri Bottas.

Hamilton: Snad ztracené body nerozhodnou o titulu

Přestože Lewis Hamilon uposlechl příkaz týmu a kolegu opět pustil zpět, klid na duši z tohoto činu zrovna nemá. „Doufám, že způsob, jakým jsem dneska jel a jakým jsem se zachoval na konci závodu, ukáže, že jsem týmový hráč a že dodržím své slovo. Když jsem na konci zpomalil o sedm vteřin, byl jsem nervózní z toho, že přijdu o pozici ve prospěch Verstappena, ale naštěstí se tak nestalo.

Je to těžký šampionát, ale dodržel jsem své slovo. Doufám, že neprohraji o méně než tři body,“ obává se Hamilton. „Měl jsem opravdu dobré tempo, ale nefungovalo mi rádio, takže jsem nemohl týmu říci, že pneumatiky jsou v pohodě a ať mě tým nechá déle na dráze. Kdybych zůstal o dalších pět nebo deset kol déle a nejel do boxů, mohl jsem možná zaútočit na Ferrari. Jenže jsem se zasekl za Valtterim a ztratil čas,“ vysvětlil Brit.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Snad jsem ukázal, že jsem týmový hráč a člověk, co drží slovo, doufá Hamilton”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Wolff se nevzteká, nýbrž projevuje radost.

  Jirx:
  Soudě podle údajné reakce Toto Wolffa to udělal Hamilton sám od sebe =)
  https://www.youtube.com/watch?v=AurfDcOHQQA

 2. steven55 napsal:

  Hezké gesto od Mercedesu, ale na druhou stranu Bottas už pustil Hamiltona tolikrát, že už to i samotnému Mercedesu připadalo dost trapný.. 🙂

 3. Jirx napsal:

  Soudě podle údajné reakce Toto Wolffa to udělal Hamilton sám od sebe =)
  https://www.youtube.com/watch?v=AurfDcOHQQA

  Mansell:
  Tady nelze říct křivého slova, Mercedes se zachoval fer. A Hamilton taky

 4. Mansell napsal:

  Tady nelze říct křivého slova, Mercedes se zachoval fer. A Hamilton taky

 5. Itimi napsal:

  Takto má vyzerať tímová réžia, toto čo robí Ferrari je vyslovená neúcta k 2jke, ale samozrejme, pokiaľ to je dovolené tak nemôžem toho veľa povedať…

Napsat komentář