Hondu tlačí čas. Nový motor do Kanady možná připravit nestihne

Dodavatel pohonných jednotek týmu McLaren sliboval pro Velkou cenu Kanady výrazně upravený motor. Teď však Honda přiznává, že v jeho přípravě nestíhá, což může mít za následek odklad nasazení vylepšeného agregátu.

Štítky: Honda Pohonné jednotky Zveřejněno 2. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Japonský motorář má už od předsezonních testů problémy nejen s výkonem, ale i se spolehlivostí. První větší vylepšení, které by eliminovalo jak slabší výkon, tak i horší životnost motorů Honda, mělo přijít v Montrélu, kde se jede už příští týden. Jenže Honda je s přípravou agregátu ve skluzu a pomalu jí dochází čas.

„Nevzdávám se,“ tvrdí Yusuke Hasegawa. „Velmi se snažíme, abychom vše včas připravili. Do čtvrtku před závodem ale nemohu rozhodnout, jestli nový motor nasadit, nebo ne. Už teď jsme získali něco málo výkonu navíc díky vylepšením, ale je to málo a nestojí za to, aby se nasazoval čtvrtý motor.

Ještě jsme nezačali pracovat na nastavení. Pokud si nebudeme dostatečně jistí, jak tuto verzi motoru nastavit, způsobí to problémy s jeho chodem, takže je to velmi důležité. Pokud to zvládneme, máme další nové části, které můžeme nasadit. Všechno ale ještě není připravené. Pokud to stihneme už pro Kanadu, bude to velmi těsné,“ přiznává šéf Hondy.

Na jakou oblast se Honda při úpravách zaměřila nejvíce? „Spalovací motor je oblastí, ve které se potřebujeme zlepšit nejvíce,“ tvrdí Hasegawa. Podle dalších informací dojde také na předělání turbodmychadla.

Honda se letos – tedy od startu sezony – zatím vytasila se změnou mapování motoru, předělala palivový systém a pokusila se opravit chyby z předsezonních testů, mající na svědomí extrémní nespolehlivost pohonné jednotky. McLaren je na posledním místě Poháru konstruktérů, když jako jediný tým zatím nebodoval. Změní se to v Kanadě?

Diskuse k článku

Napsat komentář