Hamilton: Ferrari bude rychlé. Plán je udržet ho za sebou

Suverénním výkonem v kvalifikaci se prezentoval Lewis Hamilton, který získal nejlepší startovní pozici na Suzuce vůbec poprvé v kariéře. Jednalo se o jedinou trať v kalendáři, kde ještě Brit nestartoval z pole position.

Štítky: GP Japonska Lewis Hamilton Zveřejněno 7. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Brit dominoval všem třem kvalifikačním segmentům a získal svoji desátou letošní pole position. Celkem už 71. v kariéře. „Neuvěřitelné. Byl to vážně dobrý den a každé kolo bylo fantastické. V minulosti jsem tu nikdy neměl skvělé vyvážení a nikdy nebyl úplně skvělý v kvalifikaci. Najít konečně správné vyvážení byla skvělá práce od inženýrů,“ hlásil po kvalifikaci Hamilton.

„Tým skvěle načasoval, kdy vyjet na trať a zajet měřená kola. Auto je tady šílené. Je to moje první pole position na Suzuce. Už mi docházely šance na to, aby se mi to povedlo! Říkal jsem si, že dnes se musím ujistit, abych to konečně získal. Budu mít úplně jiný výhled po startu, takový jsem tu ještě neměl,“ vtipkoval Hamilton.

Do zítřejšího závodu odstartuje Brit před Vettelem, který se na druhé místo dostal díky penalizaci Valtteriho Bottase za předčasnou výměnu převodovky. V Sepangu mělo lepší tempo Ferrari, jak to bude na Suzuce?

„Pracovali jsme tvrdě na autě a tom, aby dobře fungovalo v závodě. Ten je vždycky těžší, protože esíčka po startu doslova ničí pneumatiky. Ale doufám, že jsme v dobré pozici. Ferrari bude samozřejmě rychlé jako vždy, ale můj plán je udržet je za sebou,“ předeslal trojnásobný šampion.

Valtteri Bottas pak bude chtít vytěžit co nejvíce ze startu na odlišné sadě pneumatik. „Budu startovat na měkké sadě. Myslím, že máme šanci zkusit odlišnou strategii oproti ostatním autům. Snad získáme pár míst. Předjíždění je tu velmi obtížné. Vůz je ale oproti poslednímu víkendu skvělý. Byl jsem schopen mu věřit a řídit mnohem přirozeněji, což vždycky udělá lepší výsledek.“

Diskuse k článku

Napsat komentář