Ferrari zkusilo vše, na Mercedes to ale nestačilo

Sebastian Vettel přiznal, že ve svém závěrečném kvalifikačním pokusu riskoval více, než by bývalo zdrávo. Učinil tak s vědomím faktu, že v té době druhý Valtteri Bottas stejně dostane penalizaci pěti míst na startu za předčasnou výměnu převodovky. To samé ale platí i pro Kimiho Räikkönena.

Štítky: Ferrari GP Japonska Zveřejněno 7. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

„Upřímně, kvalifikace byla celkem dobrá,“ přiznal novinářům Sebastian Vettel. „V posledním pokusu jsem zkusil vše. Věděl jsem, že musím o něco více riskovat. Nevyšlo to. V esíčkách jsem vyjel mimo trať. Ale věděl jsem, že odstartuju před Valtterim, i když skončí přede mnou. Byl bych rád, kdybych byl rychlejší, ale i tak je to tu s novými vozy úžasné. Je to zvláštní den,“ hodnotil pilot Ferrari.

O něco hůře na tom je kolega Räikkönen. Ten po havárii ve třetím tréninku musel měnit převodovku. V kvalifikaci obsadil po chybě v prvním výjezdu až šesté místo, což znamená jedenáctou pozici pro start závodu. „Je zřejmé, že jsme dnes zaplatili za naše chyby,“ zhodnotil sobotu Iceman. „Museli jsme vyměnit převodovku, takže to bylo na hony vzdálené ideální přípravě na kvalifikaci. Hlavně po včerejšku, kdy jsme toho odjezdili tak málo. Ale takhle to holt je.

Můj kvalifikační pokus se zdál v pořádku, ale když jsem na to opravdu zatlačil, udělal jsem chybu. Druhý výjezd už bylo celkem průměrné kolo, trochu obtížné po předchozí chybě, kterou jsem udělal. Samozřejmě to není pozice, kde bychom měli být. Je to následek chybějícího času a havárie ve špatném momentu během víkendu,“ je si vědom Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář