Haas tvrdí o týmech ve formuli 1, že nerozumí tomu, o čem je závodění

Haas úspěšně závodí v americké automobilové sérii NASCAR, kde běžně vyhrává. Ale tým Haas ve formuli 1 ve své třetí sezoně nedosáhl ani na stupně vítězů. Gene Haas, který v Americe provozuje úspěšný byznys na výrobu a distribuci obráběcích strojů, uvádí, že v Evropě manažeři nevědí, o čem závodění je.

Štítky: Gene Haas Haas Zveřejněno 17. 08 2018 — GPF1.cz

Ačkoli se tým Haas ve formuli 1 ke stupňům vítězů nedostal, jeho majitel zklamaný není.

“Vede se nám dobře,” řekl Gene Haas. “V NASCAR jsem se naučil hodně. Jsou to lidé, které znáte, vybudovali jste si vztahy. Do důležitých pozic pak dosadíte lidi, kteří rozumí tomu, o čem je závodění.

Spousta týmů formule 1 má nad sebou korporační hierarchie, které ale nerozumí tomu, o čem závodění je. Mají tendenci činit rozhodnutí, která jsou spíše odsuzující, než aby měla, takříkajíc, závodního ducha. V naší třetí sezoně to sledujeme a snažíme se zvednout naši úroveň.

Pětkrát nebo šestkrát jsme se dostali do třetí části kvalifikace. Dvakrát jsme bodovali s oběma auty. Tohle jsou věci, které možná neznamenají mnoho pro velké týmy, ale pro nás je to velký výsledek. Jestli skončíme celkově pátí, bude to pro nás vítězství. Takhle my uvažujeme.”

Bodové zisky v uplynulých závodech v podání týmů Haas, Renault a Force India. Haas je průběžně pátý.

body AUS BHR CHN AZE ESP MCO CAN FRA AUT GBR DEU HUN
Renault 82 7 8 10 10 6 5 10 6 8 10 2
Haas 66 10 1 8 8 22 2 8 7
Force India 59 1 15 2 8 2 14 7 10

Diskuse k článku

Napsat komentář