“Je divné, že F1 nemá místo pro tak talentovaného pilota, jakým Alonso je.”

Dlouholetý Alonsův manažer Flavio Briatore zaútočil na formuli 1, ale také tým Red Bull, že tak talentovanému pilotovi neumí najít místo. Alonso nakonec ukončí kariéru pilota F1 na konci letošní sezony.

1 Štítky: Fernando Alonso Flavio Briatore Zveřejněno 17. 08 2018 — GPF1.cz

Čím dál více lidí se na sklonku Alonsovy kariéry závodníka F1 vyjadřuje v tom smyslu, že mistr světa z let 2005 a 2006 má tendenci nabourávat atmosféru v týmu. Šéf Red Bullu Christian Horner o Alonsovi prohlásil, že vytváří “chaos”. Fernando Alonso sám své rozhodnutí opustit F1 zdůvodnil předvídatelností jejích výsledků a ‘nudy’ na závodní dráze. Flavio Briatore, který v minulosti šéfoval týmům Benetton nebo Renault, a byl dlouholetým Alonsovým manažerem, ale nabízí jiné vysvětlení.

“Já vám Fernandovo rozhodnutí vysvětlím. Pro něj nemá smysl dojíždět do cíle na sedmém nebo osmém místě. Pilot pak ztrácí motivaci,” řekl Briatore, který proslul svou rolí ve skandálu při GP Singapuru 2008, ve které nechal zinscenovat úmyslnou havárii pilota Renaultu Nelsona Piqueta. Díky předem připravené strategii a následnému vyjetí safety caru vyhrál jeho týmový kolega Alonso. Skandál se provalil o rok později, kdy se Piquet rozhodl přiznat v touze pomstít se za Briatoreho přístup k Piquetovi.

“Přijde mi divné, že v téhle formuli 1 zjevně není místo pro tak talentovaného pilota, jakým Fernando je. Christian Horner má dobré výmluvy! Jestli existuje tým, který neumí zvládat své jezdce, pak je to jeho tým. To je důvod, proč Daniel Ricciardo odchází,” vysvětluje Briatore. “Fernando pro mě léta jezdil. Proslavil tým Renault, byl exemplárním týmovým kolegou řady pilotů, vzor pro mechaniky.”

Briatore dodal, že by se nedivil Alonsovu rozhodnutí vzít si od závodění přestávku. A dodal, že se Alonso může do F1 klidně vrátit.

Diskuse k článku

Napsat komentář