Haas chápe, proč v Austrálii ztratil rychlost

Zatímco v Bahrajnu a Saúdské Arábii se Haas předvedl ve skvělé formě, v Austrálii jeho rychlost opadla. Tým však podle Micka Schumachera tuší, co problémy způsobilo a jak je napravit.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 16. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Zatímco v úvodních dvou podnicích Haas bojoval o bodované příčky (Magnussen dojel pátý a devátý), v Melbourne patřil spíš na chvost pole. Po Schumacherově nehodě v Džiddě tým odjel do Austrálie bez náhradního šasi, v pátečních trénincích se navíc na Němcově monopostu objevily potíže s odpružením, což jej stálo další čas. Aby toho nebylo málo, Magnussen se celý víkend necítil fyzicky dobře.

„Máme tušení, proč vůz nepodal takový výkon,“ přiznal médiím Mick Schumacher. „Kvůli pátku jsme celý víkend byli trochu pozadu a ladili nastavení. Změny jsme dělali ještě v kvalifikaci, pak už ale bylo pozdě. Získali jsme ale lepší přehled o autě a lépe mu rozumíme. Teď jen musíme vše uvést do pořádku,“ vysvětluje mladý jezdec.

Americká stáj je podle něj jistější na rychlejších okruzích, proto před spíše techničtější Imolou panují v týmu obavy. Na druhou stranu by Haasu mohlo pomoci, že diváci opět budou svědky sprintového závodu, díky čemu mají jezdci více času na případný postup polem.„Doufejme, že se vrátíme na pozice, kde bychom měli být,“ přeje si Mick Schumacher a opakuje, že během nepovedeného víkendu v Austrálii jak on, tak Haas získali spoustu cenných informací o voze.