Kvůli šperkům Mercedes vyzývá nové ředitele závodů, ať se nepouští do boje s Hamiltonem

Šéf stříbrných šípů Toto Wolff zhodnotil po úvodních podnicích letošní sezony nové vedení závodů. Michaela Masiho nahradili Niels Wittich a Eduardo Freitas. Před Austrálií dostali jezdci varování, aby do vozu F1 nenosili šperky, Wolff nového ředitele závodu varuje před zbytečným bojem s Lewisem Hamiltonem.

Štítky: FIA Mercedes Niels Wittich Toto Wolff Zveřejněno 16. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton je známý pro svou oblibu v módě a také je to člověk, který má rád různé druhy šperků, náušnicí a piercingů. Tyto věci pilot Mercedesu má i během závodů F1 a rozhodně není sám. V poli je několik dalších pilotů, kteří mají například prstýnky.

Před víkendem v Austrálií nový ředitel závodů Niels Wittich připomněl pilotům pravidlo z roku 2005. To zakazuje nosit jakékoliv šperky do závodního vozu. Postupem času ale toto nařízení přestali jezdci poslouchat a ani samotné vedení sportu tato porušení neřešila.

Niels Wittich ale zavádí nová, nebo staronová pravidla opět k životu – za poslední případ se považuje právě nový zákaz nošení šperků do vozu F1 a je za něj zodpovědný Schumacher, kterého bylo těžké po nehodě v Džiddě dostat z vozu kvůli řetízku na krku.

Lewis Hamilton i přes nová nařízení v Austrálii závodil s piercingem a náušnicemi. Brit dokonce vtipkoval, že by si musel uříznout ucho, aby náušnice sundal, vážněji pak dodal, že má právo si nosit být tím, kým chce být a riziko ve voze F1 je ochoten riskovat.

Svého závodníka podpořil také Toto Wolff, který k tomu dodal, že není moudré začínat zcela zbytečný boj s Lewisem Hamiltonem. „Není moudré se s těmito věcmi hádat právě s Lewisem, je to zbytečné, stejně si věci udělá po svém.

Rád bych se takto veřejně zeptal, k čemu vlastně tento krok spěje? Proč Wittich nyní potřebuje zakázat šperky ve vozech F1? Ti kluci, kteří to řídí, znají veškerá rizika. Pokud to ale bude ten největší přešlap nového vedení, beru to,“ narážel Wolff na Masiho.

Rakouský manažer nadále zhodnotil nového ředitele závodů. Podle Wolff je působivé, jak Niels Wittich svou novou roli v prvních třech závodech zvládá a neudělal žádný chybný úsudek,k terý by razantním způsobem ovlivnil průběh závodů.