Gaslyho zajímá, proč ještě nedostal nabídku od Red Bullu

Pilot AlphaTauri Pierre Gasly přiznal, že se diví, proč jej Red Bull vzhledem ke svým výkonům znovu neoslovil a neposadil do hlavního týmu. Podle vlastních slov je Francouz nyní na své zatím nejlepší úrovni.

Štítky: AlphaTauri Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 5. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Francouz se u rudých býků objevil už v roce 2019, kdy nahradil Daniela Ricciarda, ale po sérii mizerných výkonů byl v polovině roku seslán zpět do juniorského týmu Toro Rosso (dnešní AlphaTauri), aby se dal znovu ‚dohromady‘.

To se povedlo, ještě na konci roku 2019 získal Gasly své první stupně vítězů. V roce 2020 přišel ještě větší úspěch, de facto odpadlíkovi se podařilo vyhrát Velkou cenu Itálie. Letos jsou Gaslyho výkony opět na vysoké úrovni, pravidelné body a úspěšné kvalifikace doplnilo další podium v Ázerbájdžánu.

Do Red Bullu mezitím zavítal Alex Albon, který zase nahradil Gaslyho, ale ani sympatický Thajec vedení rudých býků nepřesvědčil. Od letošní sezony je po boku Maxe Verstappena zkušený Sergio Pérez, u kterého po slibném začátku sezony následoval naprostý propad – Mexičan nebodoval už tři závody po sobě.

Kvalifikace v Nizozemsku byla opět dalším příkladem pokračující formy Pierra Gaslyho a trápení Sergia Péreze. Francouz obsadil čtvrté místo a vyrovnal tak své kvalifikační maximum, kdežto pilot Red Bullu skončil už v Q1 na šestnáctém místě. Je ale nutné zmínit, že Pérez za svůj výsledek úplně nemohl, Red Bull udělal strategickou chybu.

I přes aktuální trend obou závodníků to byl Pérez, který byl v Belgii potvrzen u Red Bullu i pro sezonu 2022, zatímco Gasly bude pokračovat v AlphaTauri. Francouzovo oficiální potvrzení u týmu z Faenzy je tak spíše jen formalitou.

„Zajímalo by mě, proč jsem znovu nedostal šanci. Ano, probíhaly nějaké diskuze a myslím, že jsou s mými výkony opravdu spokojeni, ale očividně nejde jen o to… víte asi jako já, jak jsou takové věci komplikované, ale u Red Bullu už se rozhodli.

Bylo to pro mě trochu zklamání, protože místo u Red Bullu je to, kde chci být a kde budu mít rychlé auto. Neříkám, že mi ho u AlphaTauri nedali, ale už je to tak, jak to je. Uvidíme, co se stane v budoucnu, ale minimálně příští rok se u Red Bullu neobjevím,“ rozpovídal se Gasly.

Kvůli svému prvnímu působení u Red Bullu před dvěma lety, vznikl v paddocku jakýsi dojem, který Gaslyho postavení nyní shazuje. Minimálně u Red Bullu má jeho vedení přesvědčení, že je Francouz vhodnější volbou pro AlphaTauri.

Letošní sezona však může být tou nejlepší a nejpřesvědčivější ve Francouzově dosavadní kariéře. Gasly získal drtivou většinu bodů pro tým a doslova zadupal svého nového kolegu Yukiho Tsunodu, o kterém se ještě v březnu mluvilo jako o velkém talentu.

„Jsem perfekcionista a neustále se snažím přiblížit dokonalosti. Když řeknu, že nejsem nešťastný, znamená to, že jsem ve skutečnosti velmi šťastný, a to je pocit, který nyní mám. Řekl bych, že letos jsou mé výkony konzistentní a jsem na své zatím nejlepší úrovni. Je dobře, že si toho všímají i jiní lidé,“ odvětil Gasly na otázku, zda si své nynější počínání uvědomuje.