Fungující vylepšení vozu pasují Red Bull do role favorita na vítězství

Daniel Ricciarda je přesvědčen, že rakouský tým konečně pochopil fungování svého vozu. Dobré výsledky z posledních závodů v kombinaci s technickými novinkami pak Red Bullpodle Australana činí možným adeptem na vítězství – minimálně v USA a Mexiku.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 20. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Red Bull se v úvodu letošní sezony trápil s rychlostí, poslední dobou je však na vzestupu. Podle Daniela Ricciarda dokonce v nadcházejících dvou závodech může rakouská stáj v klidu útočit na vítězství. „Tempo v posledních závodech bylo dobré a Okruh Amerik nám v minulosti seděl. Samozřejmě ze sebe musíme dostat to nejlepší, abychom vyhráli, nepřijde to samo. Myslím, že pokud se nám to ale povede, pak můžeme být vpředu nehledě na Mercedes nebo Ferrari.“

A jak si australský pilot vysvětluje zlepšení z posledních závodů – nestojí za ním třeba nové díly? „No měli jsme pár vylepšení a teď toho bude víc… ale vlastně přesně nevím, o co jde. Vylepšení fungovala. Je to podobné každý rok, kdy v závěru sezony už víte, jak nastavit auto a jeho provozní okno se zdá být větší.

Máme více znalostí než na začátku roku, takže je snazší přijít s vylepšeními, která budou fungovat. Víme tak, co na autě chceme. To v prvních závodech bylo obtížné. Jízda s novými vozy je obecně hodně na hraně, kdykoliv vás mohou nachytat, ale už se cítím lépe než na začátku roku,“ popisuje Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář