Oficiálně: Alonso prodloužil smlouvu s McLarenem na příští sezonu

Očekávané se stalo skutečností, když McLaren během čtvrtka před Grand Prix Spojených států amerických oznámil prodloužení smlouvy s Fernandem Alonsem i pro příští rok.

2 Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 19. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Už během dřívější fáze sezony se spekulovalo o ultimátu, s nímž se McLaren musel popasovat. Tedy buď konec nespolehlivé Hondy, nebo Fernanda Alonsa, jemuž v závěru letošního ročníku měl vypršet kontrakt. Vše nakonec vyřešil přechod od Hondy na pohonné jednotky Renault, díky čemuž v týmu zůstane i Fernando Alonso. Španěl je zatím potvrzen pro rok 2018, ale sám uvedl, že smlouva je dlouhodobějšího charakteru. McLaren tak bude jezdit v nezměněné sestavě Alonso–Vandoorne.

„Je fantastické být schopný pokračovat,“ říká o nové smlouvě Alonso. „McLaren je místem, o kterém mi vždycky mé srdce říkalo, abych zůstal. Cítím se tu doma. Je to fantastický tým plný neuvěřitelných lidí, kteří jsou přátelští tak, jako jsem to u žádného jiného týmu nezažil. Jsem šťastný, že tu můžu závodit.

McLaren má technické znalosti a finanční sílu, aby se rychle vrátil do bojů o vítězství a šampionáty. Přestože posledních pár let nebylo snadných, nikdy jsme nezapomněli, jak vyhrávat. Věřím, že toho můžeme znova dosáhnout, a to brzy. Těším se na budoucnost!“

Ta, alespoň v příštím roce, nebude kvůli opětovné kolizi s Monakem znamenat Alonsovu účast v Indy 500. V budoucnu (2019 či 2020) se prý ale Alonso do Staré cihelny ale vrátí.

Diskuse k článku

Napsat komentář