FIA: V Kanadě snad ani nevěděli, v jakém kole se nachází lídr závodu

Humorná epizoda s chybným odmávnutím konce závodu v předposledním kole může mít větší následky, obává se FIA a někteří jezdci. Traťoví maršálové začali mávat všemi vlajkami, které mají k dispozici, což je obvyklý zvyk vzdání respektu všem pilotům. Jenomže je to také signál pro fanoušky, že závod skončil a oni se mohou vrhnout na závodní trať, což je další tradice.

Štítky: FIA GP Kanady Zveřejněno 12. 06 2018 — GPF1.cz

Šachovnicovou vlajkou mávala modelka Winner Harlow, ale ta tak učinila na pokyn jednoho z oficírů. K chybě došlo v důsledku špatné komunikace mezi ředitelstvím závodu a místními maršály.

„Někteří maršálové začali mávat všemi vlajkami na počest vítěze, protože si mysleli, že závod skončil, neboť bylo mávnuto šachovnicovou vlajkou. Musíme přesně zjistit, jak k tomu došlo,“ řekl šéf závodů Charlie Whiting.

Komunikace mezi lidmi na trati a ředitelstvím závodu je odlišná na různých okruzích.

Hamiltonova přítelkyně zkrátila závod o dvě kola

„Asi to musíme zrevidovat a zavést nějakou jednoduchou proceduru stejnou pro všechny okruhy. Různé okruhy mají různé komunikační systémy. Někdy šachovnicovou vlajkou mává ředitel okruhu. Na některých okruzích máme komunikaci například takovou:

Vedoucí jezdec je ve třetím kole od konce, ve druhém kole od konce, v posledním kole. Pak řeknou tomu, kdo má vlajku: Je to to další auto. Něco takového. Takto podrobně to ale v Kanadě komunikováno nebylo. Skoro mi přišlo, jako kdyby nikdo z nich nevěděl, ve kterém kole se vedoucí pilot nachází. To musíme pochopit, ale naštěstí to nijak neovlivnilo výsledek.“

Winner Harlow za incident nemohla, také proto FIA nijak nezvažuje, že by v budoucnu nedovolila VIP hostům mávnout konec závodu.

Diskuse k článku

Napsat komentář