Ferrari a Mercedes na lovu Verstappena. Nabídky začínají na astronomické částce

Pro rok 2019 nebude žhavějšího zboží, to už bylo jasné dávno. Max Verstappen a jeho cena letí letmo vzhůru a údajné nabídky předních týmů začínají na cifře okolo 20 miliónů liber za sezonu.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 3. 10 2017 — Josef Nekvinda

Poslední zprávy hovoří o možné předběžné nabídce, která přišla z Mercedesu. Jednat se má o kontrakt s roční gáží 20 miliónů liber. To by znamenalo, že by se Max Verstappen stal jedním z nejlépe placených pilotů F1. Pozadu ovšem prý nezůstává ani Ferrari, které má o vycházející hvězdu rovněž zájem. S informací přišla zahraniční média po vítězném tažení Verstappena v uplynulé GP Malajsie.

Vše navíc umocňuje fakt, že Jos Verstappen, otec Maxe a bývalý pilot týmu Benetton, usiluje o přesun svého syna od Red Bullu k tradičnímu týmu formule 1. Z tohoto pohledu by se ideálním útočištěm jevilo právě Ferrari. Na druhé straně Mercedes disponuje aktuálně nejlepším vozem na startovním roštu a již sahá po čtvrtém titulu v Poháru konstruktérů v řadě. A jak známo, Jos je také dobrým přítelem Toto Wolffa, šéfa německé stáje.

Oba největší týmy F1 zároveň budou mít ke konci příští sezony volné ruce k vyjednávání, neboť smlouvy skončí na jedné straně Kimimu Räikkönenovi a na té druhé Valtterimu Bottasovi. Cesta pro uskutečnění takového transferu se proto jednoduše nabízí. A Ferrari se nevzdává naděje ani přes pravděpodobný odpor Sebastiana Vettela, který nepochybně bude usilovat o udržení si pozice v týmu. S příchodem Verstappena do Scuderie by se totiž mohl rozplynout i jeho sen napodobit svého legendárního krajana Michaela Schumachera.

Svého klenotu se jistě nebude chtít vzdát ale ani Red Bull. Jeho šéf Christian Horner na to konto dodává: „Máme připravených pár věcí k tomu, abychom Maxovi dokázali, že jsme pro něho stále nejlepším týmem. My jsme stáli za jeho velkým zlomem a toho využil hned v prvním závodě za nás, kdy vyhrál a teď si připsal další brilantní vítězství.“

Jeho cena s minulým závodem pravděpodobně díky tomu vzrostla s každým ujetým kolem v jeho vedení. Obzvláště připočte-li se fakt, že v cestě za triumfem mu nezabránil ani Lewis Hamilton. Právě o tyto pilíře se opírají tvrzení, že nabídky budou začínat přinejmenším na oné cifře 20 miliónů liber za sezonu. A ani tam se nemusí zastavit, neboť již tento týden to v Japonsku může být další představení ze strany Red Bullu.

Na kolik si letos přijdou piloti F1? Nejlépe je na tom Vettel

Diskuse k článku

Napsat komentář