Slovenský Esports závodník Filip Prešnajder se dostal do výběru Ferrari

Virtuální šampionát pod hlavičkou samotné formule 1 má za sebou výběrový draft. Po svém představení se v exhibiční části F1 Esports s McLarenem se do kokpitu opět usadí i Slovák Filip Prešnajder.

Štítky: eSports Zveřejněno 27. 08 2020 — Jiří Košta

Pořadí jezdců pro výběr bylo určeno podle výsledků jednotlivých kvalifikačních kol a závodů. Celkově dostaly týmy k dispozici 45 virtuálních pilotů. Výběrem prošlo jen deset nejlepších, kteří se připojí k Esportovým týmům formule 1. Každý tým si musel povinně minimálně jednoho závodníka vybrat, proto jich je právě deset.

Největším překvapením a potěšením je určitě angažování slovenského závodníka Filipa Prešnajdera, který bude hájit barvy legendární italské stáje Ferrari po boku Davida Tonizzy a Enza Bonita.

„Je to doslova splněný dětský sen. Už od mala jsem doufal, že se dostanu do týmu formule 1.

Minulý rok, když jsem to zkusil poprvé v draftu, tak to nevyšlo. Místo toho, abych to zabalil, tak jsem udělal přesný opak a začal jsem více trénovat a pracovat na sobě. Věděl jsem, že po kvalifikacích na letošní draft jsou moje šance daleko vyšší. Mnoho týmů projevilo zájem, ale nikdy bych nečekal, že první sezonu budu startovat právě za Ferrari.

Jsem velmi šťastný, že jsem první Slovák, který dostal tuto možnost jezdit mezi těmi nejlepšími z nejlepších v F1 Esports. Z této příležitosti chci vytěžit co nejvíce,” říká Filip exkluzivně pro náš web.

Dalšími vybranými jsou Tino Naukkarinen, který už v minulosti závodil u Williams Esports, nyní však přestupuje do Red Bullu, společně s ním budou závodit i Frederik Rasmussen a Marcel Kiefer. Dominik Hofmann vstupuje Alfě Romeo. Právě poslední zmíněná stáj bude mít až neuvěřitelně silnou sestavu, jelikož stále zůstává Dani Bereznay a z Renaultu nově také Jarno Opmeer.

Matthias Cologon dostává šanci u McLarenu, kde bude po jeho boku nově závodit i Dani Moreno a James Baldwin. Manuel Biancolila bude u Alpha Tauri společně s Jonim Tormalou a Patrikem Holzmannem. Celkově poslední stáj loňského ročníku Haas nasadí do svých služeb Simona Weiganga, Florise Wijerse a Cedrica Thomého

Premiéru v šampionátu bude mít Casper Jansen a Fabrizio Donoso v barvách Renaultu, stejně tak i Shanaka Clay s Racing Pointem nebo Bari Boroumand s Mercedesem. Vítěz celkového pořadí let 2017 a 2018 Brendon Leigh bude také nadále u Stříbrných šípů, které doplní Bono Huis z McLarenu.

Williams opět posadí do svého monopostu Alvara Carretona a Michaela Romanidise, na pozici třetího člena týmu byl vybrán Saluh Saltunc, který v minulosti závodil pro Alfu Romeo. Čech Martin Štefanko, který reprezentoval naši zemi poslední dvě sezony v letošní sestavě není, přestože je aktuálně zaměstnaný u britské stáje. Podle zákulisních informací se ale Štefanko chystá na návrat do F1 Esports skrze jiné závodní série.

F1 Esports se vrací, závodníci se poperou o finanční odměny v hodnotě téměř 17 milionů korun