F1 Esports se vrací, závodníci se poperou o finanční odměny v hodnotě téměř 17 milionů korun

Profesionální virtuální závodníci se pomalu chystají do svých sedaček. Sezona F1 Esports je za dveřmi, jelikož už se chystá výběrový Pro Draft.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 17. 08 2020 — Jiří Košta

Dlouhé čekání je téměř u konce. Fanoušci F1 Esports se konečně dočkají, jelikož 27. srpna začíná výběrový Pro Draft, kde se bude vybírat část pilotů do virtuálního šampionátu.

Do letošního roku se celkově přihlásilo více než 237 000 hráčů, což nemá v tomto světě téměř konkurenci. Přípravy probíhaly na hře F1 2019 od Codemasters, ale pochopitelně se nová sezona už odjede na verzi F1 2020.

Závodit bude opět všech deset týmů formule 1. Každá stáj má nárok až na tři jezdce, které může mezi sebou pro jednotlivé závody střídat.

Jisté místa mají například David Tonizza s Ferrari, který získal titul v loňském roce nebo Brendon Leigh, který se radoval dokonce ze dvou titulů. Na seznamu draftovaných jezdců je i slovenský závodník Filip Prešnajder, který se objevil během exhibice F1 Esports na jaře letošního roku v barvách McLarenu. Podle zákulisních informací jsou šance na vstup Přesnajdera opravdu obrovské.

Letošní finanční odměna ještě vyrostla, bude se závodit o téměř 17 milionů korun, které si mezi sebou týmy rozdělí podle umístění.

Závodit se bude od října do prosince a formát zůstává stejný jako v loňském roce. Týmy odjedou dvanáct závodů, přičemž každý závodní “víkend” bude obsahovat tři. Délka závodů pak bude 35% té skutečné.

Čína prezentovala autonomní “robotaxi”, chce konkurovat Americké dominanci