F1 Esports: George Russell opět vyhrál!

F1 Esports Virtual GP pokračovalo druhým podnikem ze tří, tentokrát jezdci zamířili na britský Silverstone, kde pořadí míchal navrátilec George Russell.

Štítky: F1 Esports George Russell Zveřejněno 8. 02 2021 — Jiří Košta

Závody na Silverstonu opět odstartoval ten kratší, sprintový, kde měl pole position Marcel Kiefer z Red Bullu. V první řadě se objevil Brendon Leigh a překvapivě třetí byl Alessio di Capua s Williamsem.

Start vyšel nejlépe Kieferovi, kterého následoval Leigh. Floris Wijers z Haasu se po slibné kvalifikaci roztočil hned v první zatáčce a ztrátu nedohnal. Přesto se zbytek závodu na pět kol držel v podobném trendu, jako kvalifikace.

Leigh se dostal v předposledním kole před Kiefera, ale jezdec Red Bullu už nenašel odpověď a opět přišel o pozici v cíli na úkor závodníka Ferrari. Dvojnásobný šampion F1 Esports tak oslavil nové angažmá „u rudých“ prvním vítězstvím.

Následoval hlavní závod, kde startovali reální závodníci a vybrané celebrity. Na roštu se poprvé objevila i slečna pod přezdívkou Theamusante, jenž startovala za tým Alpine.

Jelikož zvítězilo Ferrari, tak bylo jasné, kdo bude startovat první tentokrát. Pole position obdržel Callum Ilott, následovaný Alexem Albonem z Red Bullu. Třetí místo obsadil Thibaut Courtois po boku čtvrtého George Russella.

Čtveřice jmenovaných jezdců spolu bojovala v průběhu prvního kola, ale Courtois začal postupně odpadat. Do hry se ale zapojil Russell, jenž během víkendu na Red Bull Ringu nestartoval.

Penalizace hrály roli i tentokrát. Ilott i Albon postupně obdržely tresty v podobě tří vteřin za zkracování tratě, proto si mohl jet Russell na jistotu pro vítězství. Přestože byl v cíli první Albon, tak si jeho soupeř z Williamsu mohl dopřát virtuální šampaňské. Třetí se udržel i po trestu Ilott, kterého následovala bratrská dvojice Enzo a Pietro Fittipaldi.

Velké finále bude následovat už následující neděli na brazilském okruhu v Sao Paolu, přičemž k zisku poháru konstruktérů má nejlépe nakročeno Haas, který vede před Ferrari.

Praha obdrží elektrobusy ze Škoda Transportation