Všechno důležité o nové hře F1 2021

Codemasters a EA Sports vydali první herní záběry z nové videohry F1 2021 a odhalili řadu podrobností o nadcházející hře.

Štítky: F1 Esports F1 Hra Zveřejněno 9. 06 2021 — Jiří Košta

Nejnovější edice série videoher formule 1 vyjde 16. července a je první od doby, kdy společnost EA Sports v zimě získala společnost Codemasters. Poté, co na začátku letošního roku oznámil plány na nový režim kariéry pro dva hráče a příběhový režim, Codemasters odhalilo další informace o svých plánech pro hru 2021. Součástí toho byl i první vydaný herní záznam, který využívá plynulejší vizuální prvky dostupné na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X nové generace. Oba budou mít možnost přepínat mezi „výkonem“ a „grafikou“,  což se projeví například ve vylepšené rychlosti načítání, 3D audiu a sledování paprsků pro realistické odrazy v replaye a vysílání online.

Jednou z velkých nových funkcí ve hře je příběhový režim „Braking Point“, ve kterém hráči uvidí závod jako Aiden Jackson, mladý jezdec závodící ve formuli 2 s nadějí na dosažení F1. Tato hra bude pokrývat sezonu F2 2019, poté se přestěhuje do F1 pro sezony 2020 a 2021, což dává hráči šanci podepsat Racing Point/Aston Martin, Alpha Tauri, Alfa Romeo, Haas nebo Williams.

Braking Point vypadá, že se inspiruje sérií Netflix Drive to Survive prostřednictvím svého příběhu, který těží z týmu profesionálního psaní a bude klást důraz na postavy a vztahy v celém Jacksonově příběhu. Součástí toho bude návrat Devona Butlera, darebáka z F1 2019. CGI filmové scény byly také natočeny pro režim, aby se přidal k realističnosti.

Další velká změna pro F1 2021 přichází v novém kariérním režimu pro dva hráče, který hráčům umožňuje zahájit svou kariéru v F1 s kamarádem, ať už závodí za stejný tým („Co-op“) nebo proti sobě („Contracts“) režimem, interakcí se soupeři a vyjednáváním o trhu řidičů jako obvykle. Bude k dispozici více úložných slotů, což umožní více než jednu kariéru dvou hráčů. Pravidelná kariéra pro jednoho hráče nyní také umožňuje hráčům začít závodit ve F2, než se přesunou do F1. Režim ovladače/správce MyTeam se vrací z F1 2020 a byl vylepšen a obsahuje novou strukturu R + D, která se odklonila od prezentace “stromu dovedností”, která se používá již řadu let.

Rovněž byly přepracovány vývojové úkoly v tréninkových sezeních a byla zpřístupněna sada mini-her „rychlého tréninku“. Jedním z přidaných prvků pro hodnocení závodníků v letošním roce je nová statistika „zaměření“, která je ovlivněna týmovými aktivitami, výkonem a tiskovými konferencemi, přičemž poslední zmíněná sekce bude pro tento rok také rozšířena.

F1 2021 je označována jako dosud nejuniverzálnější titul v této sérii, což hráčům umožňuje upravit nastavení tak, aby byla přístupná jak nováčkům, tak tvrdým sim závodníkům, kteří hledají nejtěžší možnou výzvu. Přizpůsobení MyTeamu a kariérních režimů umožňuje hráčům upravit, jak rychle vydělávají peníze a získávají body za zdroje, stejně jako pravidelné mechanické nebo technické závady na autech, které přizpůsobí hru na požadovanou obtížnost hráče.

Jedním z dalších přírůstků pro letošní rok je „start v reálném období“, který umožňuje hráčům kdykoli se ponořit do šampionátu s pořadím nastaveným na jejich ekvivalent v reálném životě. Tato hra bude obsahovat 21 skladeb, přičemž další tři – Portimao, Imola a Jeddah – budou později přidány jako bezplatné DLC. Čína je zahrnuta, protože je součástí režimu brzdného bodu, ale nebude k dispozici v kariéře poté, co byla vyřazena z oficiálního kalendáře.

Nedávno ohlášené sprintové závody ve hře nebudou. F1 2021 bude opět obsahovat F2, ale prozatím jen s roštem sezony 2021, letošní rok se přidá později v DLC.  F1 2021 na trati těží z většího příspěvku týmů a jezdců po loňských virtuálních závodních aktivitách, kdy došlo k lockdownu. Rovněž došlo ke změnám v modelu poškození, což znamená, že existuje více částí vozu, které se mohou poškodit.

V multiplayeru byla přidána nová možnost „Social Play“, která hráčům usnadní naskočení a vytvoří méně skličující online zážitek. Byl také aktualizován prohlížeč serveru, který hráčům usnadňuje hledání závodů, které chtějí. Vizuálně existuje také větší přizpůsobení, kdy hráči nyní mohou na halo přidat samolepky, stejně jako zvolit své vítězné rádio. Poprvé ale také mohou křičet na tým nebo fanoušky, když vyhrají.

V online obchodě bude k dispozici “Podium Pass”, stejně jako v loňské verzi hry. F1 2021 vyjde na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a PC 16. července, verze Deluxe Edition získají přístup o tři dny dříve.

GM očekává prodej autonomních vozů na konci této dekády